Стали відомими перші лауреати цьогорічної Нобелівської премії [відео]

  Нобелівський тиждень розпочався врученням премії в галузі фізіології та медицини. Її розділили британський та японський науковці за дослідження стовбурових клітин.

  Ґоран Хансон, секретар Нобелівського комітету з фізіології та медицини: "Нобелівський комітет Каролінського інституту вирішив нагородити премією з фізіології та медицини за 2012-й рік разом Джона Гердона та Синью Яманаку за відкриття можливості перепрограмування дорослих клітин".

  Науковці виявили, що клітини можна, так би мовити, перепрограмувати. Тобто, дорослі спеціалізовані - приміром, шкірні - клітини можна перетворити на незрілі. А вже з них - виростити цілий новий організм. Джон Гердон ще в 1962 році довів, що ДНК будь-якої клітини містить усі необхідні дані для розвитку будь-якої клітини в організмі. А 2006-го його японський колега Синья Яманака зміг перетворити стовбурові клітини на звичайні. Завдяки обом відкриттям медицина зможе ефективніше досліджувати і лікувати численні хвороби. Зокрема - вирощувати стовбурові клітини з власного матеріалу хворого.

  Синья Яманака, лауреат Нобелівської премії з медицини: "Найважливіше в технології те, що, по-перше, ми можемо уникнути етичних суперечок навколо використання ембріонів, а по-друге, не буде проблеми відторгнення донорських органів. Адже пацієнт отримує власні стовбурові клітини".

  За твердженням дослідників, завдяки відкриттю незабаром можна буде виростити людину буквально з однієї клітини. Тому учені вважають - насамперед необхідно запровадити суворі правила застосування нової технології.

  Томас Перлманн, професор: "Цьогорічні лауреати зробили відкриття, які прекрасно доповнюють одне одного. Їхні розробки допоможуть рухати науку вперед".

  Імена номінантів на Нобелівську премію тримають у секреті. Які ще відкриття претендували на перемогу - ми дізнаємося лише за півстоліття. Утім, цьогорічні переможці уже кілька років посідали перші сходинки у різноманітних прогнозах, які публікує преса напередодні вручення. Офіційна церемонія нагородження відбудеться 10 грудня у Стокгольмі.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Вибух на хімічному заводі у Південній Кореї
  Наступний матеріал
  В Арабських еміратах відроджують традиційний спосіб видобутку перлин [відео]
  Теги: