5.ua

В Англії відновилися слухання у справі про смерть Березовського

  В англійському місті Віндзор сьогодні відновлюються Коронерські слухання у справі про смерть російського олігарха Бориса Березовського.

  Як повідомляє кореспондент "Радио Свобода", суддя-коронер Пітер Бедфорд опитає свідків, оголосить свідчення поліції і результати експертиз, які йому вдалося зібрати за рік, що минув з дня смерті Березовського. Інквест триватиме два дні.

  Коронерський суд повинен вирішити, чи була смерть 67-річного олігарха насильницькою. Якщо це буде встановлено, то справа отримає подальший хід.

  Перші слухання в рамках інквесту пройшли через п'ять днів після загибелі Березовського, якого знайшли повішеним у ванній свого будинку в Аскоті 23 березня 2013 року. Суддя Бедфорд відклав слухання по суті до закінчення поліцейського розслідування та завершення гістологічної та токсикологічної експертиз. Знадобився рік, щоб зібрати всю необхідну документацію та проаналізувати її .

  Інквест - спеціальне судове дізнання, яке проводиться у Великобританії в разі насильницької або раптової смерті при нез'ясованих обставинах. У такого дізнання немає статусу кримінального розслідування та офіційного судового процесу, воно проводиться поза рамками кримінальної справи. Головна його мета - виявлення причини смерті та причетних до неї осіб.

  Британська поліція уже заявила, що у неї немає підстав підозрювати участь якої третьої сторони у смерті Бориса Березовського.

  Між тим, деякі обставини смерті колишнього російського політика і досі невідомі. Так, на шиї загиблого був знайдений шматок тканини або шнура, а результати розтину виявили у бізнесмена перелом ребра.

  Більшість близьких друзів, рідних і соратників бізнесмена не вірять у версію самогубства та вважають, що він був убитий.

  Між тим, існує версія, що Березовський покінчив із собою в результаті глибокої депресії, викликаної програшем його позову до Романа Абрамовича, який спричинив за собою багатомільйонні судові витрати, що підірвали фінансове благополуччя Бориса Березовського.

  Фото: ageyenko.com

  Попередній матеріал
  Генштаб РФ обіцяє надати українським військам в Криму потяги для евакуації
  Наступний матеріал
  Світові ЗМІ коментують підтримку України на міжнародних самітах
  Теги:
  Loading...