5.ua

Світові ЗМІ коментують підтримку України на міжнародних самітах

  Українська тема підкорює міжнародні саміти. На початку тижня про Україну говорили на зустрічі з ядерної безпеки, а сьогодні – і на перемовах Євросоюзу та США. Перед їхнім початком світові медіа намагаються пояснити, чому це так важливо для Заходу, і вгадати, про що саме говоритимуть лідери США та Євросоюзу.

  Оглядачі "WashingtonPost" застерігають: не варто називати теперішню ситуацію "новою Холодною війною" чи "поверненням до СРСР". Мовляв, саме такої слави і прагне Володимир Путін.

  "Українська тема домінуватиме на саміті ЄС-США" - вважає спеціалізоване видання "EUObserver". Там нагадують: востаннєтакий саміт проводився ще 2011-го, Вашингтон і Брюссель планували говорити про торгівельну угоду, але питання міжнародної безпеки затьмарило головну тему.

  Погоджується і "EUBusiness". За його даними, саме про Україну Барак Обама говоритиме з керівництвом ЄС – ГерманомВан Ромпеєм та Жозе-Мануелем Баррозу. Про Україну – але у "ширшому контексті" – говоритиме американський президент і у підсумковій промові.

  "Задача Штатів – зупинити Путіна від подальших дій", – пише "NewYorkTimes". А саме – відзахоплення східних і західний областей України чи то військовим втручанням, чи то підбурюванням сепаратизму. Цитуючи впливових чиновників, видання пояснює – нашвидке повернення Криму у Білому Домі не сподіваються. Згадують про захоплення Союзом балтійських країн у 40-х:тоді анексію Захід не визнав, але змінити ситуацію не зміг. Щодо санкцій проти Москви – їху Вашингтоні розглядають, як покарання за злочинні дії, а не спосіб повернути півострів.

  Чому росіяни так тримаються за Крим – намагається пояснити західному читачеві ВВС. На сайті корпорації – інтерв’ю з севастопольським екскурсоводом. Він проводить журналістів пам’ятними місцями бойових дій, церквами і руїнами та бідкається – за всі роки незалежності Україна ставилася до Автономії, як мачуха.

  Російська преса перед початком саміту ЄС-США пише про захоплення усіх об’єктів української армії в Криму, що навіть дельфіни переходять на службу Федерації, що кримським бюджетникам до кінця року піднімуть виплати, а ще – про рейтинг Володимира Путіна, що невпинно зростає. Про важливий саміт одним із небагатьох згадує "Коммерсантъ". І пояснює – під час європейського турне Обама збирає союзників для стримування Росії, а потім – вирушить до Саудівської Аравії, де може домовитися про небезпечне для Москви зниження цін на нафту.

  Про енергетику пише і " WashingtonPost". Запитує: "Чи може американський газ врятувати Європу та Україну від російської залежності?" І відповідає – якщо і так, то нескоро – поки що бракує інфраструктури, та й в Азії за газ платять більше... І все одно – в Конгресі США енергетичні комітети проштовхують ідею американського газу для України.

  А поки що допомогти українській економіці думають купівлею конопель. "SeattleTimes" пише: з усіх сільгосптоварів України Штати найбільше зацікавлені саме у коноплі – вона згодиться для виробництва олій, фарб і пластиків. Але в самих США її дозволено вирощувати лише в 4-х штатах.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Англії відновилися слухання у справі про смерть Березовського
  Наступний матеріал
  Столична міліція затримала озброєну автоматами злочинну групу