Узбережжя Австралії - дістався тропічний циклон Ентоні

  Узбережжя Австралії - дістався тропічний циклон Ентоні. Удару стихії - очікують на західні райони штату Квінсленд. Крім того, циклон несе нові зливи. Метеорологи - дали йому першу категорію небезпеки. Швидкість вітру - сягає 90-та кілометрів за годину.

  Циклон Ентоні може спричинити нову хвилю паводка в західній частині штату Квінсленд. Вода починає поступово спадати лише на півночі регіону. В деяких містах навіть відкрили школи - навчальний рік в Австралії починається в січні. Утім, багато учнів не  навчатимуться, оскільки більшість приміщень пошкоджені водою.

  Сандра Науленд, мати: "Спочатку діти хвилювалися, але коли дізналися, що всі іхні вчителі та друзі також будуть в іншій школі, зраділи".

  Анна Блай, губернатор штату Квінсленд: "Рутина та звичайні заняття - надзвичайно важливі для дітей, що пережили страшні події".

  Повінь поступово пересувається на південь. Десятки міст у штаті Вікторія - терміново готуються до високої води. У штаті вже утворилося справжнє море площею в 3 тисячі квадратних кілометрів. Мешканці будують дамби з мішків із піском. Місцева влада просить усіх бути готовими до негайної евакуації.

  Тревор Вайт, рятувальник: "Чотири річки з притоками - вийшли з берегів. Вода прибуває дуже швидко. Ми очікуємо на повінь повінь, найбільшу за кілька десятиліть".

  Повені в Австралії тривають уже кілька тижнів. Найбільше постраждав Квінсленд - затоплені три чверті його території, 30-теро людей - загинули, тисячі - евакуйовані. Рівень води подекуди перевищує 12 метрів. Зливи та розлиті річкИ уже завдали шкоди на мільйони доларів.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Поліція Тунісу розігнала мітингувальників
  Наступний матеріал
  У Бразилії кількість загиблих від повеней і зсувів перевищила понад 800 чоловік
  Теги: