Рада ЄС
Рада ЄС 5.ua

Ускладнить запуск "Північного потоку-2": ЄС вніс остаточні зміни до газової директиви

Читайте по-русски
Дія Газової директиви пошириться як на нові, так і на вже наявні трубопроводи

У понеділок, 15 квітня, за результатами голосування Ради Євросоюзу були затверджені зміни до Газової директиви ЄС. Вони дозволять поширити європейські норми на газопровід "Північний потік-2", який будують із Росії до Німеччини дном Балтійського моря. Про таке повідомляє "DW".

Таким чином, це останній етап ухвалення змін до Газової директиви, яка є частиною Третього енергопакета ЄС. На цьому тижні нововведення мають формально підписати під час пленарної сесії Європарламенту в Страсбурзі. Після цього документ опублікують в Офіційному журналі ЄС, і на 20-й день після оприлюднення він набуде чинності.

Отже, газогони, прокладені до ЄС із третіх країн, функціонуватимуть за тими ж правилами, що і трубопроводи всередині об'єднання. Найбільший вплив це матиме на нову "трубу" з РФ.

Проте будівництва "Північного потоку-2" змінена Газова директива автоматично не зупинить. Адже завершувати його чи ні – це рішення приватної компанії Nord Stream 2 AG, якою володіє "Газпром".

Утім, для того, щоб новий газопровід дозволили ввести в експлуатацію, йому треба буде відповідати набагато жорсткішим вимогам, ніж, наприклад, "Північному потоку-1", який запрацював 2011 року. Ці умови покликані забезпечити конкуренцію й захистити права споживачів.

Основних вимог чотири:

  • Транспортуванням газу не може займатися та сама компанія, яка "блакитне паливо" видобуває і продає (т. зв. анбандлінг чи "роз'єднання активів"). Nord Stream 2 AG цій вимозі не відповідає, тому якщо "Газпром" захоче запустити трубопровід, доведеться створювати окремого оператора, який би був незалежним від російського монополіста. Цю незалежність сертифікуватиме німецький національний регулятор (Федеральне агентство з мереж). Однак Єврокомісія наглядатиме за дотриманням правил.
  • Доступ третіх компаній до "Північного потоку-2". На практиці це, швидше за все, означатиме, що частину його потужностей доведеться тримати порожніми.
  • Конкурентні тарифи на транспортування газу встановлюватиме німецький національний регулятор.
  • Газогін повинен буде працювати прозоро, зокрема, в питанні безпеки постачань.

Дія Газової директиви пошириться як на нові, так і на вже наявні трубопроводи. Утім, вона передбачає можливість винятків. Уже наявним газопроводам, наприклад, "Північному потоку-1", отримати звільнення від виконання цих вимог буде доволі просто. А ось до нових "труб" вимоги жорсткі.

Попередній матеріал
Очерети у вогні: 16 осіб загинуло від паління сухої трави, або Як припинити щорічне масове вбивство
Наступний матеріал
Масове отруєння: у гімназії Черкас розпилили одразу 4 балончики зі сльозогінним газом
Loading...

Попри рішення Ради ЄС, активи Азарова залишаться під арештом – ГПУ

РФ мусить негайно звільнити українських моряків – Могеріні

Санкції проти Росії будуть подовжені: Туск сказав коли саме

ЄС впритул наблизився до створення власної армії

Незаконні вибори в ОРДЛО: Рада міністрів ЄС розгляне питання посилення санкцій проти Росії

ЄС повністю довіряє висновкам слідчих стосовно відповідальності РФ за збиття МН17