Уряд Узбекистану оприлюднив медичний висновок про причину смерті Карімова

  Лікарі 40 хвилин намагалися оживити президента після зупинки серця

  Уряд Узбекистану на офіційному сайті опублікував медичний висновок про причини смерті президента республіки Іслама Карімова.

  В оприлюдненому документі вказано, що Карімова 27 серпня вранці доправили до лікарні у непритомному стані. У нього виявили обширний крововилив у мозок (інсульт). Серце президента зупинилося, але після 20 хвилин реанімаційних заходів його вдалося запустити знову.

  Після цього в пацієнта розвинулася атонічна кома (кома третього ступеня) з пригніченням функцій стовбура головного мозку і він був переведений на апарат штучної вентиляції легенів.

  Узбецького лідера лікувала група фахівців із різних країн, зокрема із Росії, Німеччини, Монако та Фінляндії. Однак стан хворого постійно погіршувався.

  В результаті, 2 вересня о 20:15 за місцевим часом настала зупинка серцевої діяльності Карімова. Інтенсивні реанімаційні заходи не дали ефекту і о 20:55 у пацієнта була констатована біологічна смерть.

  Питання про смерть Іслама Карімова, який незмінно правив Узбекистаном з 1990 року, не сходило з передовиць світових ЗМІ ще від 29 серпня, коли про це вперше повідомили незалежні узбецькі ЗМІ. Офіційна влада довго не коментувала інформацію про смерть президента, але 31 серпня було оприлюднено офіційне привітання Карімова до Дні незалежності республіки.

  У ЗМІ зазначали, що про смерть Іслама Карімова повідомлять офіційно лише після завершення святкувань. Після цього низка джерел у дипломатичних і медичних колах неодноразово повідомляла, що Карімов таки помер. Та влада Узбекистану зробила заяву лише ввечері 2 вересня. А згодом про смерть Карімова повідомила і його дочка.

  Спадкоємця у померлого правителя немає. В країні немає легальної опозиції, а більшість ЗМІ знаходиться під урядовим контролем. 

  Хоча в конституції Узбекистану вказано, що можна бути президентом не більше двох разів, у 2015 році Карімов вчетверте переобрався на семирічний президентський термін. Freedom House відносить Узбекистан до групи держав з найнижчим рівнем політичної та особистої свободи.

  Попередній матеріал
  Як воїнам АТО знайти своє місце на ринку праці
  Наступний матеріал
  Дочка Умерова повідомила, що окупанти можуть його звільнити 7 вересня

  Дочка Карімова: Президент Узбекистану помер

  ЗМІ отримали підтвердження від влади Узбекистану про смерть Карімова

  Заплутана історія: офіційні дані та відомості ЗМІ про стан здоров'я президента Узбекистану Карімова

  Узбекистан святкує свій День незалежності без незмінного президента Карімова

  Прес-служба Карімова оприлюднила привітання з Днем незалежності Узбекистану від його імені

  5 канал - трансляція наживо