Прес-служба Карімова оприлюднила привітання з Днем незалежності Узбекистану від його імені

  Місцеві ЗМІ вимагали показати живого президента, однак після госпіталізації його ніхто не бачив

  Урочисту промову президента Узбекистану Іслама Карімова на 25-у річницю Дня Незалежності країни зачитали ведучі в ефірі державного телебачення. Її текст оприлюднила прес-служба президента. Сам лідер країни й досі перебуває у лікарні. Офіційна влада не повідомляє подробиць про стан його здоров'я.

  Раніше молодша дочка президента спростувала чутки про його смерть. Лола Карімова-Тіляєва привітала Узбекистан із Днем незалежності і між іншим побажала швидкого одужання президенту.

  Водночас, в російському інституті нейрохірургії імені академіка Бурденко повідомили, що їх лікарі вирушили до Узбекистану, щоби надати консультативну та медичну допомогу президенту.

  Майже дві доби офіційний Ташкент ніяк не коментував інформацію про смерть Іслама Карімова. Її поширили низка узбецьких ЗМІ. Вони посилалися на джерела у силових структурах та медичних колах. Журналісти вимагали, щоб їм показали живого президента, однак після госпіталізації його ніхто не бачив.

  27 серпня у Карімова стався крововилив у мозок. Після цього його госпіталізували у реанімаційне відділення однієї із ташкентських лікарень.

  Водночас в Узбекистані скасували більшість урочистостей до 25-ї річниці незалежності країни, запланованих на сьогодні та завтра. Іслам Карімов керує Узбекистаном від 1990 року. Хоча в конституції країни вказано, що можна бути президентом не більше двох разів, у 2015 році він вчетверте переобрався на семирічний президентський термін. Freedom House відносить Узбекистан до групи держав з найнижчим рівнем політичної та особистої свободи.

  Попередній матеріал
  Климпуш-Цинцадзе: В законі про електронне декларування існують суперечливі норми
  Наступний матеріал
  Климпуш-Цинцадзе: Напередодні саміту G20 Україна передала чільникам Німеччини та Франції списки українських політв'язнів та заручників

  Дочка президента Узбекистану заперечила чутки про його смерть

  У президента Узбекистану стався крововилив у мозок

  Президента Узбекистану госпіталізували

  Президент Узбекистану помер - ЗМІ