Каталонія
Каталонія 24tv.ua

Уряд Каталонії заявляє, що не має наміру виконувати накази Мадрида

Влада Каталонії заявляє, що не виконуватиме накази іспанського уряду, якщо Мадрид здійснить кроки в посиленні контролю над регіоном

Центральний уряд Іспанії діє всупереч волі каталонців, заявив у коментарі ЗМІ представник уряду Каталонії у закордонних справах Рауль Ромева, повідомляє УНІАН.

"Люди протягом багатьох років демократично вирішували, який уряд вони хочуть, який парламент вони хочуть, ці інститути повинні бути збережені", – сказав Ромева.

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой оголосив про плани звільнення каталонського уряду та зменшення деяких повноважень парламенту.

Як очікується, Сенат (верхня палата парламенту Іспанії) у п'ятницю, 27 жовтня, повинен затвердити пропозиції центрального уряду разом з пропозицією щодо проведення нових регіональних виборів.

Ромева наголосив, що народ Каталонії проголосував за незалежність від Іспанії, і уряд Іспанії повинен це визнати.

Нагадаємо, що глава виконавчої влади Каталонії Карлес Пучдемон та кількадесят членів уряду й парламенту регіону підписали так звану "Декларацію представників Каталонії". У ній, зокрема, Каталонія проголошується незалежною державою. Однак набуття чинності цим документом було відкладено. Це відбулося після неоднозначного референдуму в Каталонії, у якому, за даними регіональної влади, взяли участь 42,3 відсотка виборців.

Глава уряду Іспанії Маріано Рахой після цього референдуму заявив, що в Каталонії відбувся не референдум, а "інсценування". Голосування також відзначилося сутичками громадян та поліції.

Дивіться також фотогалерею за темою:

ФОТО: У Каталонії під час референдуму сталися криваві сутички

/
/
/
/
/
сутички під час референдуму в Каталонії
/
сутички під час референдуму у Каталонії
/
Каталонія
/
/
/

Попередній матеріал
Регіонал-втікач Олійник заявив, що фінансує один з наметів під Радою – відео
Наступний матеріал
"Київводоканал" тимчасово відключить водопостачання для деяких вулиць столиці
Loading...

Для Каталонії ще не пізно виправити ситуацію – МВС Іспанії

Мадрид загрожує взяти під контроль Каталонію

"Критичний момент у протистоянні": Уряд Іспанії збирається на екстрене засідання

Іспанія не розділиться через референдум в Каталонії – прем'єр