Прапор Іспанії vice.com

Уряд Іспанії вирішив обмежити автономію Каталонії

Каталонського лідера Карлеса Пучдемона, його заступників і радників відправили у відставку

Автономію Каталонії обмежать. Відповідне рішення ухвалила влада Іспанії. Уряд країни вирішив застосувати до Каталонії 155 статтю Конституції. Згідно з нею, керувати територією буде центральна влада Мадрида. Про таке повідомляє "5 канал".

Каталонського лідера Карлеса Пучдемона, його заступників і радників відправили у відставку.  Женералітат – це  каталонський уряд – діятиме під керівництвом нових органів. Парламент Каталонії відіграватиме лише представницьку роль і не зможе рекомендувати кандидатів на пост голови уряду.

Таких заходів іспанська влада вжила задля  відновлення законності, стабілізації економіки та проведення виборів у регіоні. Однак це рішення під час сесії 27 жовтня 2017 року має затвердити Сенат.

Маріано Рахой, прем'єр-міністр Іспанії, наголосив: "Ми застосовуємо статтю 155. Жоден уряд будь-якої демократичної країни не може погодитися з тим, що закони ігнорують, порушують, змінюють - і намагаються нав'язати свої вимоги іншим".

Тим часом тисячі іспанців вийшли на протест у середмісті Барселони. Вони вимагають звільнення двох каталонських лідерів - Жорді Санчеса і Жорді Куїшара. Долучився до протесту і лідер Каталонії Карлес Пучдемон. "Двох Жорді", які очолюють каталонські націоналістичні організації, арештували напередодні референдуму щодо незалежності регіону. Їм висунули підозру в заколоті та підбурюванні до заворушень під час протестів. 

Як повідомляв 5.UA, 10 жовтня у парламенті Каталонії було ухвалено декларацію про незалежність регіону від Іспанії, проте водночас набуття чинності цим документом було відкладено. Це відбулося після неоднозначного референдуму в Каталонії, у якому, за даними регіональної влади, взяли участь 42,3 відсотка виборців. Глава уряду Іспанії Рахой після цього референдуму заявив, що в Каталонії «відбувся не референдум, а інсценування». Голосування також відзначилося сутичками громадян та поліції.

ФОТО: У Каталонії під час референдуму сталися криваві сутички

/
/
/
/
/
сутички під час референдуму в Каталонії
/
сутички під час референдуму в Каталонії
сутички під час референдуму у Каталонії
/
сутички під час референдуму у Каталонії
Каталонія
/
Каталонія
/
/

Попередній матеріал
Викрадення немовляти в Києві: Як відреагував столичний очільник Кличко
Наступний матеріал
Смертельна ДТП у Харкові: правоохоронці перевіряють, які заспокійливі приймала Зайцева та скільки
Loading...

Іспанія планує ввести пряме управління Каталонією та призупинити її автономію

Мадрид загрожує взяти під контроль Каталонію

"Маневри Пучдемона": у Каталонії підписали "декларацію про незалежність"

Глава уряду може оголосити незалежність Каталонії

Іспанія не розділиться через референдум в Каталонії – прем'єр

Європарламент проведе дебати щодо референдуму в Каталонії