Прапор Іспанії vice.com

Іспанія планує ввести пряме управління Каталонією та призупинити її автономію

  Каталонія може перейти під пряме керування з Мадрида в разі, якщо місцевий уряд не прояснить до 19 жовтня позицію щодо "декларації незалежності"

  Іспанія й далі готується до введення прямого управління Каталонією та призупинення автономії, оскільки відповідь лідера регіону Карлеса Пучдемона щодо незалежності Мадрид не задовольнила. Про це сьогодні заявив міністр закордонних справ Іспанії Альфонсо Дастіс. Про таке повідомляє DW.

  "Ясно, що сеньйор Пучдемон не відповів, не дав чітких пояснень на наше запитання", – сказав Дастіс, коментуючи відкритого листа глави каталонського уряду до прем'єр-міністра Іспанії Маріано Рахоя. У цьому документі, оприлюдненому сьогодні вранці, Пучдемон закликав Мадрид до діалогу, проте не прояснив позиції Барселони щодо незалежності. Міністр юстиції Іспанії Рафаель Катала теж назвав відповідь каталонського лідера недостатньою.

  В офіційній заяві уряду наголошується, що Мадрид не почув "належної відповіді" від Пучдемона. В документі підкреслюється, що позицію кабінету міністрів щодо Каталонії, яка може перейти під пряме керування з Мадрида в разі, якщо місцевий уряд не прояснить до 19 жовтня позицію щодо "декларації незалежності", широко підтримують у парламенті Іспанії.

  Як відомо, раніше Рахой поставив Пучдемону ультиматум: до 10-ї години ранку понеділка дати відповідь щодо питання незалежності регіону. Прем'єр пообіцяв, що якщо каталонський уряд наполягатиме на незалежності, Мадрид позбавить Каталонію статусу автономії та введе пряме управління з центру.

  Як повідомляв 5.UA, 10 жовтня у парламенті Каталонії було ухвалено декларацію про незалежність регіону від Іспанії, проте водночас набуття чинності цим документом було відкладено. Це відбулося після неоднозначного референдуму в Каталонії, у якому, за даними регіональної влади, взяли участь 42,3 відсотка виборців. Глава уряду Іспанії Рахой після цього референдуму заявив, що в Каталонії «відбувся не референдум, а інсценування». Голосування також відзначилося сутичками громадян та поліції.

  Попередній матеріал
  ЄС розширив економічні санкції щодо КНДР
  Наступний матеріал
  Україну обрали до Ради ООН з прав людини: як це вплине на ситуацію в окупованому Криму та в ОРДЛО
  Loading...

  Мадрид загрожує взяти під контроль Каталонію

  "Маневри Пучдемона": у Каталонії підписали "декларацію про незалежність"

  Глава уряду може оголосити незалежність Каталонії

  Іспанія не розділиться через референдум в Каталонії – прем'єр

  Європарламент проведе дебати щодо референдуму в Каталонії

  Україна вважає нелегітимним референдум щодо незалежності Каталонії – заява МЗС