Уряд Естонії вимагатиме від Росії компенсацію за радянські депортації

  В Естонії радянські депортації називають злочином проти людяності

  Міністр юстиції Естонії Урмас Рейнсалу вважає, що країни Балтії мають право і повинні вимагати від РФ компенсації за радянські депортації населення прибалтійських країн. Про це повідомляє "Українська правда".

  "75 років тому держава-окупант депортувала з країни десятки тисяч дітей, жінок і чоловіків. Це був злочин проти людяності, який немає терміну давності. Ми, як і раніше, більше, ніж будь-коли, повинні вшановувати пам'ять усіх жертв комуністичного терору і схилити голови перед їх стражданнями. Ми ніколи не забудемо несправедливість, що зазнали ми та інші народи", – зазначив міністр у своїй промові під час пам'ятних заходів, присвячених 75-річчю депортації естонців до Сибіру.

  "Пам'ять жертв та історична правда вимагає від нас, щоб ми згадували жертв несправедливості і домагалися відшкодування", – наголосив він.

  Крім того, у спільній заяві міністрів юстиції Польщі, Латвії, Литви та України наголошується на тому, що "Росія, як правонаступниця СРСР, не зробила нічого для того, щоб компенсувати ці злочини і вибачитися".

  Нагадаємо, раніше йшлося про те, що міжнародний суд може зобов'язати Росію виплатити компенсацію за будівництво Керченського мосту

  Попередній матеріал
  Порошенко – звільненим бранцям: У вас не було жодної секунди коливань, що Україна бореться за вас
  Наступний матеріал
  У Кремлі побоювалися смерті в’язнів на території РФ – Полозов

  Google заплатить Великій Британії 130 млн фунтів податкової компенсації

  Європейський суд зобов'язав РФ виплатити 25 тисяч євро компенсації фігуранту "Болотної справи"

  Анкара відмовляється платити Москві компенсацію за збитий Су-24

  Суд в Гаазі зобов'язав Росію виплатити компенсацію за захоплення судна Greenpeace