Угорщина готується до протистояння стихії [відео]

  До найсильнішого за півсотні років паводку готується Угорщина. За прогнозами, вода у Дунаї на вихідних підніметься до рекордної позначки майже у дев`ять метрів. Дошкуляє висока вода і Словаччині, зокрема - столиці країни, Братиславі. Тим часом, на більшості території Чехії та Німеччини пік повені уже минув. Там ліквідовують наслідки негоди і підраховують збитки, завдані негодою.

  Негода, що вирує у центральній Європі вже тиждень, дісталася Угорщини. На кордоні з Австрією рівень води у Дунаї вже піднявся до рекордної позначки - майже шість із половиною метрів. У Будапешті пік паводку прогнозують на вихідні. Уздовж набережних угорської столиці вже почали зводити захисні бар`єри з мішків з піском. Роботу проінспектував прем`єр країни, Орбан. І вкотре наголосив: недооцінювати негоду не можна, тож люди мусять бути готовими до евакуації будь-якої миті.

  Дора, волонтер: "Ми встановлюємо мішки з піском, щоби захистити від підтоплення станції підземки. До удару стихії слід підготуватися завчасно: фахівці кажуть - ця повінь буде надзвичайно сильною, можливо, наймасштабнішою за півсторіччя".

  У словацькій столиці, Братиславі, тим часом - вже вирує висока вода. Підтоплена західна частина міста. Постраждали сотні будівель, залило дороги і парки. Людей з небезпечних районів евакуювали за допомогою армійської техніки. Історичного центра міста повінь поки що не дісталася - допомогли захисні бар`єри.

  Тим часом, у Німеччині пік повеней вже позаду. Рівень води в Ельбі біля Дрездена сягнув понад восьми з половиною метрів, але більше не росте. Оговтуються від стихійного лиха і мешканці баварського Пасау. Там паводок став найсильнішим за останні півтисячі років. Зараз вода відступила, комунальники та армія ліквідовують наслідки негоди, а мешканці підраховують збитки і намагаються не впадати у розпач.

  Алоїз Унхольцер, власник крамниці: "Це кінець. Ми втратили усе, не вдалося врятувати навіть одного відсотка товарів. За що тепер жити - незрозуміло. Доведеться просити про допомогу з безробіття. Сподіваюся, що інші райони Німеччини не постраждали, і тамтешні мешканці зберуть для нас пожертви. Бо грошей, які пообіцяла на відновлення влада - вистачить на ремонт лише кількох вулиць".

  Повені через сильні зливи охопили Швейцарію, Німеччину, Австрію, Чехію та Польщу. Через них уже загинули майже два десятки людей. ЗМІ називають це стихійне лихо більш руйнівним за європейські паводки 2002-го, які досі вважали наймасштабнішими у новітній історії.

  Олена Хоменко, 5 канал.
  Попередній матеріал
  Турецькі протестувальники відмовляються розходитись
  Наступний матеріал
  Суд відмовив журналістам у праві оскаржити звільнення Тітушка
  Теги: