Угоду про асоціацію з ЄС ратифікував парламент Сербії

  Сербія впритул наблизилася до членства в Євросоюзі. Після тривалих дебатів парламент країни ратифікував Угоду про стабілізацію та асоціацію з ЄС, а статус кандидата Сербія може отримати вже наступного року.

  Сам договір викликав чимало суперечок як серед депутатів, так і в суспільстві. Каменем спотикання для сербів стала підтримка європейськими державами незалежності Косова. Тому угоду ратифікували з доповненням - членство у Євроспільноті НЕ означатиме для Белграда визнання суверенітету колишнього краю Сербії.

  Ще одну дискусію спровокувала вимога низки країн ЄС видати Міжнародному трибуналу розшукуваних за військові злочини під час Балканської війни. Цього літа на лаву підсудних до Гааги ВЖЕ потрапив найрозшукуваніший підозрюваний трибуналу - екс-лідер боснійських сербів Радован Караджич. Тепер, після ратифікації угоди про майбутнє членство у сербській скупщині, документ мають схвалити всі 27 країн-членів ЄС.

  І ті депутати, що голосували за вступ у Євросоюз, намагалися провалити ухвалення ще одного документу - нафтогазової угоди з Росією. Зрештою, сербський парламент ухвалив рішення - "ЗА". Згідно з документом, російський Газпром за майже мільярд євро отримує під свій контроль сербську нафтову монополію. Натомість, Белград долучається до проекту газопроводу "Південний потік".

  Попередній матеріал
  У Києві тимчасово припинили продавати шаурму і м`ясні закуски на вулиці
  Наступний матеріал
  У Києві заборонили шаурму
  Теги:
  Loading...