Коронавірусна інфекція під мікроскопом
Коронавірусна інфекція під мікроскопом Flickr/NIAID

Учені спростували головну конспірологічну теорію появи коронавірусу

  Читайте по-русски
  COVID-19 не міг бути створений штучно, стверджують учені

  Раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що коронавірус був створений вченими в лабораторних умовах. Натомість нове дослідження міжнародної групи вчених спростовує це твердження. Так, дослідники з двох американських університетів – Колумбійського університету в Нью-Йорку й університету Тулейна в Новому Орлеані, а також Сіднейського університету в Австралії опублікували результати сенсаційного дослідження, пише НВ.

  Вони стверджують, що коронавірус SARS-CoV-2, який викликає COVID-19, виник і розвивався до свого нинішнього стану суто еволюційним шляхом. Він не міг бути створений штучно, наголошують науковці.

  Відповідно розповіді про лабораторне походження коронавірусу і змови – "чи то Китаю проти всього світу, то чи Заходу проти Китаю" – не мають під собою ніяких підстав, кажуть вчені. 

  Так, дослідники проаналізували структуру вірусу COVID-19 і не знайшли ніяких ознак редагування, яке було б необхiдно для його створення.

  "Порівнявши всі відомі генетичні дані з даними про структуру коронавірусу, ми можемо з упевненістю стверджувати, що SARS-CoV-2 виник природним чином", – пояснює імунолог Крістіан Андерсен, один з авторів дослідження.

  Він також повідомив, що за даними дослідження, коронавірус існує досить давно. Пов'язані з ним захворювання спалахували в Китаї в 2003 році (SARS) і на Близькому Сході в 2012 році (MERS). І якби вірус був створений штучно, його творцям довелося б запозичувати молекулярну структуру у якогось з відомих науці вірусів. У вірусу, який уже відомий своєю здатністю ефективно атакувати людський організм. Однак структура коронавірусу унікальна, аналогів у нього немає, стверджує Андерсен. Це свідчить про те, що коронавірус виник природним шляхом. Більше того, структура SARS-CoV-2 дуже схожа на коронавіруси, які були знайдені у кажанів і панголінів. Це свідчить на користь теорії про те, що новий коронавірус розвинувся в тваринах і зробив "стрибок" від них до людей у Китаї.

  За словами британського вірусолога Джессі Голдінга, якого залучили для незалежної оцінки дослідження американських і австралійських дослідників, дана робота повинна покласти край спекуляціям про лабораторне походження коронавірусу SARS-CoV-2.

  Читайте також: Що робити, якщо у вас симптоми ГРВІ чи запідозрили у себе коронавірус – відео

  Як повідомляв 5.UA, станом на початок четверга, 19 березня, понад 219 тисяч людей в усьому світі підхопили коронавірус від початку його поширення. З них – більш як 124 тисячі – хворіють зараз. Вірус підтвердили вже у 176 країнах світу. 8 тисяч 969 людей померли. Водночас тих, хто повністю одужав, аж удесятеро більше – майже 86 тисяч пацієнтів.

  Нагадаємо, за останніми даними МОЗ станом на 22:00 18 березня в Україні виявлено 16 підтверджених випадків COVID-19, з них 2 летальні:

  • Чернівецька – 10 випадків (1 летальний);
  • Житомирська – 1 (летальний) випадок;
  • Київська – 2 випадки;
  • Донецька – 1 випадок;
  • м. Київ – 2 випадки.

  Із 12 березня в Україні запроваджено карантин через загрозу епідемії коронавірусної інфекції і для недопущення її поширення. Він триватиме три тижні – до 3 квітня.

  Попередній матеріал
  У Київській області ще одна людина заразилася коронавірусом
  Наступний матеріал
  Порушення карантину: поліція склала понад 30 протоколів за добу
  Loading...