Учасники саміту Великої двадцятки з’їжджаються до французьких Канн

  Учасники саміту Великої двадцятки з’їжджаються до французьких Канн. Саміт стартує у четвер, але кілька ключових зустрічей - відбудуться у найближчі години. Список тем для обговорення змінила резонансна заява Георгіоса Папандреу. Глава грецького уряду вирішив запитати неселення - чи потрібна країні позика від міжнародних кредиторів. Лідери ЄС уже натякнули - жоден референдум не зімнить вимог ЄС та МВФ.

  Яким буде питання, що винесуть на референдум у Греції? Як його результати вплинуть на план фінансової допомоги від ЄС та МВФ? Дати чітку відповідь вимагає від грецького прем’єра - федеральний канцлер Німеччини. Зустрінуться вони у Каннах, на саміті Великої Двадцятки. Перший діалог проведуть іще до його початку. До розмови долучиться і президент Франції. Париж і Берлін - головні донори міжнародного кредиту.

  Ангела Меркель, федеральний канцлер Німеччини: "Ми погодили план щодо Греції - минулого тижня. І оскільки Європейський союз стурбований -  хочемо впровадити цей план у дію. Але для цього нам потрібно прояснити деякі питання. І зустріч у Каннах має допомогти у цьому".

  Франсуа Фійон, прем’єр-міністр Франції: "Греки повинні зрозуміти, що Європа не може чекати тижнями на відповідь, яку дасть референдум. Греки повинні  сказати швидко і недвозначно - хочуть чи не хочуть вони зберегти своє місце у зоні євро".

  Саміт стартує у четвер, але вже у середу ввечері до Канн почали з’їжджатися лідери світових держав та міжнародних інституцій. Більшість європейських чільників називають референдум несподіваним, помилковим і навіть "безвідповідальним" кроком. А його наслідки - непередбачуваними. Заява прем’єра про плебісцит одразу спричинила падіння фондових ринків. Наступного дня - показники незначно зросли. Але економісти попереджають - коливання будуть і надалі.

  Ґвідо Ґенначарі. біржевий маклер: "Тепер у центрі уваги опинилася Італія. Адже ми бачимо, що Греція здає позиції, а Італія - іде слідом за нею. Тоді увесь європейський баланс, навіть разом із Німеччиною - піде на дно".

  На референдумі греки мають відповісти - хочуть вони чи ні новий пакет допомоги від ЄС та МВФ. За даними соціологів, 60-т відсотків скажуть "ні", адже в обмін на фінансову допомогу кредитори вимагають запровадити суворий внутрішній пакет економії. Антикризові заходи уряду вже не раз ставали причиною масових протестів у Греції. Проте без допомоги - ситуація в державі може стати іще гіршою і дійти до дефолту. А фінансові потоки можуть припинитися уже зараз, попереджає міністерство фінансів Німеччини. Після заяви про референдум ЄС та МВФ можуть призупинити черговий транш у вісім мільярдів, який мав надійти уже в середині листопада.

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Києві пройшла акція "Один день 33-го. Їжа Голодомору"
  Наступний матеріал
  Українцям нагадали - що їли їхні співвітчизники під час Голодомору [відео]
  Теги: