Українцям нагадали - що їли їхні співвітчизники під час Голодомору [відео]

  Затірка із меленого борошна, коржаники з листя і тертого буряка та волок із бур`янів - такими стравами пригощали у Києві усіх охочих. Акцією - "один день 33-го. Їжа Голодомору" - розпочали вшанування пам`яті жертв геноциду українського народу.

  Щоб нагадати про Голодомор, українцям приготували наїдки 32-го-33-го років. Маторженики з тертого кормового буряка, юшка із зелені й корінців та затірка - з дерті, звареної на воді. Особлива страва - корженики.

  Людмила Юрченко, співорганізатор акції: "Це - шик. Дерті пшеничної в той час дістати було неможливо майже. Люди навіть розривали нори ховрахів для того, щоб дістати звідти жменьку зерна".

  З наїдками часів Голодомору діти йдуть у народ.

  Охочих виявилося чимало. Одним страва припала до смаку

  Іншим делікатес 33-го нині зовсім не смакує.

  Чи сподобалося на смак, чи ні, а головне завдання, кажуть організатори, виконали - про жертв Голодомору згадав кожен. Щоб дорослі згадували, а малеча вчила, організатори акції презентували нову дитячу книжку. Збірка про події 32-го - 33-го років розповідає у формі казок.

  Маленькі учасники акції книжку вже прочитали. Про Великий Голод малеча розповідає по-дорослому.

  Ця дитяча книжка на тему геноциду - перша в Україні. Через оповідання та казки, кажуть психологи, історію і запам`ятати краще, і зрозуміти.

  Інна Неродик та Олексій Тищенко, 5 канал


  Попередній матеріал
  Учасники саміту Великої двадцятки з’їжджаються до французьких Канн
  Наступний матеріал
  В Україні зростає кількість бажаючих збагатитися за рахунок лотереї [відео]
  Теги: