Учасникам рятувальних робіт після терактів у США 11.09 виплатитять компенсації

  Уже наступного тижня учасникам рятувальних робіт після терактів у США 11 вересня 2001 року мають виплатити компенсації. Про це заявив суддя Манхетена. Раніше таке рішення ухвалила влада Нью-Йорка. Загальна сума відшкодування становитиме близько 650 мільйонів доларів. Їх розподілять між тисячами співробітників рятувальних служб і тими, хто розчищав завали на місці падіння веж-близнюків.

  Досягнута угода стала результатом тривалих судових баталій. 10 тисяч позивачів стверджували, що будівельний пил та дим зашкодили їхньому здоров`ю: у людей виникли проблеми із дихальною системою. Кілька рятувальників захворіли на рак. Люди тижнями працювали на місці трагедії. При цьому мало хто з них мав страховку для проведення таких робіт.  

  Гроші виділять зі спеціального державного страхового фонду, яким керує Нью-Йорк. Остаточний розмір компенсацій, на який можуть претендувати позивачі, визначать експерти. Індивідуальні виплати становитимуть від кількох тисяч до понад мільйона доларів.   

  Раніше для розгляду скарг на здоров`я з боку рятувальників, американська влада створила страхову компанію. Але через неї задовольнили лише шість вимог про виплату компенсацій. Юристи, які представляли інтереси міста, запевняли, що влада зробила усе можливе для забезпечення людей найкращим захисним спорядженням.

  Попередній матеріал
  У Канаді відкрилися X зимові Паралімпійські ігри
  Наступний матеріал
  Жертв Куренівської трагедії вшановують у Києві (репортаж)
  Теги: