У Європейському союзі створюють новий орган для захисту кордонів

  Європейська прикордонна служба і служба берегової охорони матиме більше повноважень для повернення мігрантів у країни їхнього походження

  Агентство з охорони зовнішніх кордонів Євросоюзу Frontex буде реорганізований у новий орган з ширшими повноваженнями для більш ефективного подолання кризи біженців. Пропозиція Європейської Комісії щодо створення нового органу була підтримана під час переговорів представників 28 країн-членів ЄС та Європейського Парламенту, які відбулись у середу, 22 червня, повідомляє видання Deutsche Welle.

  Остаточно рішення про створення нового органу на базі нинішнього агентства Frontex буде ухвалене на засіданні ЄП у Страсбурзі наступного місяця.

  "Угода щодо створення Європейської прикордонної служби і служби берегової охорони засвідчує, що Європа в змозі діяти швидко і рішуче для подолання загальних викликів", - заявив голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

  У структурі нової служби буде 1000 постійних працівників. Крім того, в рамках її роботи буде створено пул прикордонників у кількості 1500 осіб, які у будь-який момент протягом кількох днів зможуть бути задіяні у будь-якій точці ЄС. Передбачається, що держави-члени ЄС зможуть запросити допомогу новоствореного органу у випадку надзвичайних ситуацій.

  Попередній матеріал
  Джемілєв доповів у ПАРЄ про розмах репресій окупаційної влади в Криму
  Наступний матеріал
  Сиротюк – росіянам: Ви століття відповідатимете за політику Путіна, як німці відповідали за Гітлера

  ЄС має збільшити витрати на оборону від зовнішніх загроз – Меркель

  МЗС Франції хоче визначити дії ЄС на випадок виконання Мінських угод Росією