вундеркінд з Польщі 5.ua

У виші Любліна навчається 9-річний вундеркінд, який знається на метахроніці та мріє винайти телепорт

У 4-річному віці хлопчик виграв міжнародний конкурс, коли спроектував робота

Чотирикласник Каміл Вронскі відвідує лекції разом зі студентами Люблінського технологічного вишу, конструює роботів і мріє винайти телепорт. Про дев'ятирічного генія із Польщі сюжет Варвари Міранкової.

До університету - у 9 років. Польський вундеркінд Каміл Вронскі – наймолодший студент Люблінського технологічного університету. Вивчає мехатроніку, простими словами - науку про розумні машини. А ще - захоплюється 3D-моделюванням.

Павел Дроздзєль, заступник ректора Люблінського технологічного університету, каже: "Я гордий бачити Каміла в нашому університеті. Він бере активну участь у заняттях разом з іншими нашими студентами і навіть іноді допомагає їм. Він добре розуміється на точних науках і до того ж він дуже творчий".

Батькам Каміла заняття в університеті не коштують ані копійки. Стипендію на навчання хлопчику виділило Міністерство освіти. Це вже не перша перемога маленького генія. У чотирирічному віці він виграв міжнародний конкурс, коли спроектував робота. Його конкурентам тоді було не менше 10 років. А ледве відзначивши сьомий день народження, Каміл спроектував автомобіль, який міг автоматично оминати перешкоди на шляху.

Патрик Вронскі, батько Каміла, зауважує: "Каміл дійсно полюбляє навчатися, це приносить йому велике задоволення. Він не хоче пропускати жодного заняття. Навіть коли хворіє, він каже: "Ідем, тату! Я не можу пропустити уроки". І це йому справді подобається. В університеті він почувається як риба у воді".

Утім, навчання Каміла не обмежується лекціями з фізики, вищої математики та роботою в дослідницьких лабораторіях. Система освіти в Польщі не дозволяє "перескочити" шкільні заняття і одразу податися до університету. Тож разом зі своїми однолітками Каміл продовжує відвідувати звичайну школу. А в університеті для нього розробили спеціальну програму.

Хлопчик каже: "Навчатися – дуже круто. Я люблю всі предмети. І добре спілкуюся зі студентами в університеті. Я навіть знайшов там собі кращого друга!".

В університеті Каміл проводить 15 годин на тиждень – як вільний відвідувач. Іспитів не складає. А вільний час присвячує роботі над своєю мрією – винайденням телепорту.

Варвара Міранкова, "5 канал"

Попередній матеріал
Штаб АТО: Окупанти атакують Маріупольський напрямок, на решті територій Донбасу - тихо
Наступний матеріал
Загибель поліцейських у Княжичах: всі подробиці трагедії

Австралійський вундеркінд може стати найдорожчим баскетболістом світу

В США 11-річний вундеркінд отримав три дипломи про закінчення коледжу

На конференції Lviv Mobile Development Day покажуть розробку вундеркінда з Ужгорода

РЕАЛЬНІСТЬ ВУНДЕРКІНДА: чому з України тікають найрозумніші? [відео]

У Дніпропетровську мешкає 4-річний вундеркінд-більярдист [сюжет, відео]

100 вундеркіндів з Київщини вирушили на Крит [відео]