У Тунісі оголосили амністію політв`язнів і жалобу за загиблими

  У Тунісі триденна жалоба за загиблими у масових заворушеннях. За офіційними підрахунками, їхніми жертвами стали близько ста людей.
  Нагадаємо, заколоти почалися у країні ще у грудні. Вони тривали кілька тижнів і призвели до зміни політичної влади. Президент Бен Алі утік до Саудівської Аравії. У Тунісі сформували тимчасовий уряд.

  Перед урядом національної єдності, який тимчасово керує Тунісом - непросте завдання. Необхідно знову об`єднати країну, яка поринула у хаос під час масових виступів. Крім того, забезпечити постачання харчів, роботу транспорту та шкіл. Але найважче - заспокоїти громадян, які продовжують мітингувати. Люди вимагають повністю прибрати з уряду членів колишньої правлячої партії, яка керувала країною  майже чверть століття.

  Тхаар Аммамі, протестувальник: "Годі з нас! Ми не хочемо бачити у новому уряді представників колишньої правлячої партії! Нехай забираються геть!"

  Перше засідання тимчасового уряду тривало понад чотири години. І увесь цей час перед будівлею, де працювали урядовці, стояв натовп. Люди чекали на перші рішення нового уряду. Їх виявилося чимало. Урядовці проголосили триденну жалобу за жертвами заворушень. Амністували усіх політв`язнів. А ще - визнали законними усі політичні партії, заборонені під час правління попереднього режиму, у тому числі ісламістські.

  Таїб Баккуч, речник тимчасового уряду Тунісу: "Ми співчуваємо усім родичам загиблих під час останніх болючих подій у новітній історії нашої держави. Проголошуємо триденну жалобу за жертвами. Також ми ратифікували закон про загальну амністію, представлений міністром юстиції. Звільнять усіх, кого переслідували, ув`язнили і засудили за їхні ідеї чи політичну діяльність".

  Тимчасовий уряд назвав своїм найважливішим завданням безпеку у країні. Як тільки ситуація нормалізується, обіцяють провести вільні і чесні вибори. Їхню точну дату урядовці поки що не називають. Але повідомили, що волевиявлення планують приблизно через півроку.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Ющенко з`явився для подачі свідчень у ГПУ
  Наступний матеріал
  У Бразилії під час рятувальної операції впав вертоліт
  Теги: