Фото trinitynews.ie

У Стокгольмі та Осло розпочинається Нобелівський тиждень

    З 6 по 13 жовтня у Стокгольмі та Осло назвуть володарів Нобелівських премій за 2014 рік.


    Як передає прес-служба Нобелівського комітету, першими свої нагороди отримають лауреати в області медицини та фізіології. Сьогодні о 12:30 за Києвом їх імена назве Нобелівський комітет при Каролінському медичному інституті в Стокгольмі.

    У вівторок, 7 жовтня, і в середу, 8 жовтня, приблизно о 12:45 за Києвом Нобелівський комітет Королівської шведської академії наук назве імена призерів в галузі фізики і хімії.

    Очікується, що у четвер, 9 жовтня, за традицією буде названо ім'я лауреата в області літератури. Однак точну дату оголошення поки не назвали.

    Головною подією Нобелівського тижня стане оголошення призера найпрестижнішої премії - Нобелівської премії миру, яке відбудеться у п'ятницю, 10 жовтня, в Осло.

    Імена претендентів, за традицією, тримають у секреті, однак відомо, що цьогоріч у списку претендентів 278 імен, у тому числі 47 громадських та міжнародних організацій.

    Завершиться головний тиждень року для всього наукового світу наступного понеділка, 13 жовтня. О 14:00 за Києвом в Королівській шведській академії наук у Стокгольмі буде оголошено призера в області економіки - премії, заснованої в 1968 році шведським Держбанком в пам'ять про Альфреда Нобеля.

    Сума кожної з Нобелівських премій в 2014 році становить 8 мільйонів шведських крон (близько 1 мільйона доларів).
    Попередній матеріал
    Столтенберг: НАТО може розміщувати свої війська де завгодно
    Наступний матеріал
    МВС та НБУ взялись за нелегальних торговців валютою