У США заарештували до 200 активістів руху "Захопи Волл-стріт" [відео]

  Кількасот активістів затримала поліція за спробу зриву роботи фондової біржі. Так своєрідно відзначили в Нью-Йорку першу річницю протестного руху "Захопи Волл-стріт".

  Відсвяткувати річницю руху "Захопи Волл-стріт", паралізувавши Нью-Йоркську фондову біржу, активістам не вдалося. Сотні поліцейських відбили спробу тисячі демонстрантів блокувати вхід до будівлі. Ціною арештів двох сотень активістів. 

  Заарештований: "Ми відзначаємо день народження, першу річницю "Захопи" і очікуємо на новий рік блокувань та виселень наших наметів".

  Заарештована: "Я просто отут стояла і запитала, чому когось заарештовували. І вони одягли на мене наручники і забрали мій телефон".

  Утім, масові затримання не зіпсували святковий настрій учасникам. Люди рушили до парку Цукотті - у серце торішніх протестів. Там активісти влаштували мітинг із традиційними звинуваченнями корпорацій та фінансових установ у світовій кризі. На честь ювілею пропонували безкоштовно відшмагати найнеслухняніших банкірів.

  Утім, аналітики вказують на занепад руху та відсутність стратегії в його лавах. Учасники "Захопи Волл-стріт" зізнаються, що фокус змінився із масових акцій до розв`язання проблем на місцях. Натомість організатори руху стверджують: діяльність захоплювачів лише починається.

  Джастін Стоун Діас, активіст руху: "Ситуації не змінити миттєво. Але ми продовжуємо протести і нікуди звідси не йдемо. Нашому руху лише рік. І нас об`єднує проблема економічної несправедливості".

  Іо Стаблфілд, протестувальниця: "Мені вже 57, і я досі не бачила нічого масштабнішого, аніж протести активістів антикапіталістичного руху. Тривалий час я чекала, що молодь постане проти системи - і нарешті це сталося. Я так ними пишаюся!"

  Поруч із традиційними масками символа протестів - англійського революціонера Гая Фокса - цьогоріч протестувальники одягли й маски ідеологічних ворогів - політиків, бо не вірять нікому. У "Захопи Волл-стріт" стверджують: боротимуться за соціальну справедливість із будь-яким переможцем наступних президентських виборів у США.

  Мирослава Пеца, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Нова хвиля антияпонських демонстрацій у Китаї
  Наступний матеріал
  ВРУ ухвалила проект закону про відеоспостереження на виборчих дільницях
  Теги: