Нова хвиля антияпонських демонстрацій у Китаї

  Нові антияпонські протести у Китаї. Тисячі людей вийшли на вулиці у сотні міст країни. Демонстрації приурочили до річниці вторгнення японців у Маньчжурію 81 рік тому.

  А от у Пекіні поліцейським вдалося не підпустити протестувальників упритул до японського посольства. Втім, це не завадило деяким із них кидати у бік амбасади пляшки та яйця. Схожі демонстрації відбулися у Гонконгу, Шанхаї, Шеньду та низці інших міст.

  Протестувальник: "Нас обурює рішення Японії - купити острови, які по праву належать Китаю. Ми цього не допустимо! Сьогодні - річниця вторгнення Японії до Маньчжурії, цей день - гарний привід висловити наш гнів і влаштувати антияпонський протест. Сподіваюся, наш уряд зможе виробити чітку позицію і усі наші території залишаться за нами".

  Протестують і в Токіо - там на вулиці вийшли сотні японців. Вони тримали в руках національні прапори та вигукували антикитайські гасла. На постерах вони звинувачували китайську владу в нацизмі. Тим часом, японські компанії продовжують згортати виробництво в Китаї. На тлі загострення ситуації туристи намагаються якнайшвидше повернутися додому. Нагадаємо, конфлікт щодо належності островів Сенкаку - китайською їх називають Дяоюйдао - загострився на початку вересня. Тоді у Токіо заявили про придбання островів у приватних власників і завершення націоналізації Сенкаку. 

  Попередній матеріал
  Активісти зафіксували уже більше 600 порушень закону про вибори
  Наступний матеріал
  У США заарештували до 200 активістів руху "Захопи Волл-стріт" [відео]
  Теги: