ВРУ ухвалила проект закону про відеоспостереження на виборчих дільницях

  Трансляцію з камери відеоспостереження на виборчих дільницях вимкнуть назагал о восьмій вечора, тож підрахунок голосів вони записуватимуть лише для вузького кола осіб - правоохоронних органів, судів, Центральної виборчої комісії тощо. Витребувати їх задля оскарження можна протягом року. Відповідний проект закону Верховна Рада ухвалила сьогодні у першому читанні.

  Також депутати проти встановлення камер у приміщеннях ЦВК, окружних комісій і закордонних дільниць. Документ уже розкритикували опозиціонери - ще раніше вони вимагали забезпечити відеозйомку на дільницях, аби запобігти фальсифікаціям під час волевиявлення та контролювати підрахунок голосів. Нагадаємо, ідею встановити на дільницях 34 тисячі камер подав Кабмін. На це із Держбюджету виділили майже мільярд гривень.

  Руслан Князевич, народний депутат, НУ-НС: "Отримати запис можна буде тільки за рішенням Центральної виборчої комісії, вона це має право робити. Для цього треба рік! У нас 2 дні дається для оскарження рішення по ДВК!"

  Владислав Забарський, народний депутат, Партія регіонів: "Будет прекращаться онлайн трансляция, камеры отключаться не будут. Камеры будут работать до момента подписания протокола участковой избирательной комиссией, в том числе, с пометкой - уточнено".

  Попередній матеріал
  У США заарештували до 200 активістів руху "Захопи Волл-стріт" [відео]
  Наступний матеріал
  У КВУ назвали основні порушення виборчого законодавства
  Теги: