У США спостерігається рекордна явка виборців

  У Сполучених Штатах тривають вибори 44-го президента. Центральні постаті цих перегонів -кандидати від обох партій - вже проголосували.

  Барак Обама, Джо БайденДжон Маккейн та Сара Пейлін уже віддали свої голоси на дільницях рідних штатів. Тепер уся четвірка, так само, як і їхні прибічники, очікують на завершення голосування та перші результати екзит-полів. Дільниці відкрилися майже по всій країні. Останньою почала голосувати Каліфорнія.

  У Сполучених Штатах голосує уся країна за винятком Гаваїв. Відкрилися дільниці на Західному узбережжі США. Охочі проголосувати вишикуються у довжелезні черги. Цього року надзвичайно висока явка, за прогнозами, проголосувати можуть близько ста тридцяти мільйонів, це найбільша цифра з 1960-го року. Велика активність виборців на руку саме демократам. Вони настільки переконані у власній перемозі, що деякі представники партії вже прогнозують перші кроки Обами на посту президента країни.

  Гілларі Клінтон, сенатор-демократ: "Зазвичай, коли обирають президента, як сьогодні оберуть Барака Обаму, він повинен чекати на церемонію інавгурації. Теоретично до двадцятого січня, коли відбудеться церемонія.  У нас допоки  буде попередній президент. Однак за такої ситуації, що склалася нині, я переконана, що Обама вже буде робити свої призначення в адміністрації, бо це очевидно - президент Буш - найгірший з усіх президентів".

  Зухвалість демократів не лякає республіканців. Незважаючи на невтішні прогнози, вони також упевнені у власній перемозі. Або, принаймні, роблять добру міну при поганій грі. Претенденти на дві головні посади країни вже проголосували у своїх штатах - Джон Маккейн в Аризоні, Сара Пейлін - на Алясці.

  Сара Пейлін, кандидат на посаду віце-президента США від республіканців: "Я вірю, сподіваюся та молюся, що завтра прокинуся віце-президентом і зможу відразу стати до роботи поруч з новим президентом США Джоном Маккейном, заради процвітання американського народу".

  Незалежно від результатів, нинішні вибори у будь-якому разі стануть історичним. Якщо перемогу здобудять демократи, Барак Обама стане першим темношкірим президентом США. Якщо ж до влади прийде Джон Маккейн, тоді він буде найстаршим обраним лідером держави, а Сара Пейлін буде першою жінкою віце-президентом.

  Олександра Ткаченко, 5 канал

  ***

  СЛІДКУЙТЕ ЗА ПЕРЕБІГОМ ГОЛОСУВАННЯ У США В ЕФІРІ "5 КАНАЛУ" - ДОСЯЖНА ТРАНСЛЯЦІЯ НАЖИВО В ІНТЕРНЕТІ

  Попередній матеріал
  1 грн коштуватиме транспорт у Львові від 5 листопада
  Наступний матеріал
  Святослав Вакарчук презентував новий проект "Вночі"
  Теги:
  Loading...