1 грн коштуватиме транспорт у Львові від 5 листопада

  Від завтра на 25 копійок подорожчає проїзд у громадському транспорті Львова. Квиток коштуватиме 1 гривню. У Львівському трамвайно-тролейбусному управлінні кажуть, що змушені йти на непопулярні кроки, адже криза, у якій перебуває підприємство, тягнеться роками. Останнє підвищення вартості проїзду у трамваях та тролейбусах львів`яни пережили сім місяців тому.
  Про нові ціни водію Софії Балицькій доводиться оголошувати по декілька разів на день.  Каже, пасажири, як правило, обурюються. Але від трамваїв не відмовляються. 

  Софія Балицька, водій трамваю: "Я думаю, що не стане менше - в нас покращився проїзд, гарні трамваї получили..."

  Врятувати підприємство від розвалу можна лише підвищенням плати за проїзд, переконуюють у "Львівелектротрансі". Рухомий склад і трамваїв, і тролейбусів майже повністю зношений. Із понад півтори сотні трамваїв на маршрути виходить лише 60. У тролейбусному парку ситуація краща, але ненабагто. Тут слід поміняти половину машин, яким уже минуло чверть століття.

  Андрій Федоренко, директор ЛКП «Львівелектротранс»: "Для того, щоб відновити рухомий склад, потрібно сотні мільйонів гривень, але це тільки йде мова про рухомий склад. В нас застаріла інфраструктура, тобто в нас застарілі кабелі, кабельні мережі, контактні мережі аварійні, в нас дуже поганий стан колії, за винятком тих ділянок, які зараз реконструюють, тобто на це все підприємству місту потрібні сотні мільйонів гривень, ну але в нас їх немає".

  Пасажири у заяви про якість громадського транспорту  -  не вірять. Та рахують додаткові витрати. 

  Люди:
   - Вони ціни піднімають, а якості нема, от зараз знову немає трамваю десь пів-години немає приблизно...
  - Ну, прийдеться платити. Кількість поїздок не зменшиться, тому що мушу їздити кожен день, ясно - по кишені трохи вдарить.

  Щоби нарікань на комфорт електротранспорту стало менше, "Львівелектротранс" сподівається отримати кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку. За ці кошти хочуть закупити не лише нові трамваї та тролейбуси, але й відремонтувати колійне господарство. Щоправда, аби віддати кредит не виключають, що доведеться неодноразово підвищити плату за проїзд.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, 5 канал
  Попередній матеріал
  Фінансова криза не завадить Дніпропетровську у підготовці до Євро-2012,- мер міста
  Наступний матеріал
  У США спостерігається рекордна явка виборців
  Теги:
  Loading...