Facebook
Facebook pixabay.com

У Швейцарії вперше засудили за "лайк" у Facebook

  Суд Цюріха вирішив, що натиснувши на кнопку "мені подобається" у Facebook, обвинувачений визнав, що згоден з підбурливими публікаціями

  Суд в Цюріху  виніс обвинувальний вирок 45-річному громадянину Швейцарії, який поставив "лайки" у соцмережі Facebook під повідомленнями сумнівного змісту. Тепер чоловік зобов'язаний виплатити штраф у розмірі 4 тис. франків ($4,1 тис.). Про це повідомляє Swissinfo.ch.

  Повідомляється, що неназваний швейцарець звинуватив президента організації із захисту тварин "Verein gegen Tierfabriken" Ервіна Кесслера у расизмі та антисемітизмі. Він поставив шість "лайків" під повідомленнями активістів у мережі, які мали "підбурливий характер", прокоментував їх та опублікував на сторінці свого профілю.

  У відповідь на це Кесслер подав до суду – на авторів коментарів, та на того, хто їх висловив своє вподобання ним, пояснивши це тим, що "лайк" просуває публікацію та робить її видимою для більшого числа користувачів.

  Суд підтримав сторону позивача та наголосив, що такі повідомлення не були виправданими, містять наклеп і зачіпають честь Кесслера. Натиснувши на кнопку "мені подобається" у Facebook, обвинувачений власне визнав, що він згоден з відповідним повідомленням.

  Суддя відзначив, що Кесслер колись був засуджений до незначного терміну ув'язнення через публічне порівняння єврейських традицій зі злочинами німецьких нацистів, однак 20 потому відповідачі не мали ніяких підстав для расистських і антисемітських звинувачень. Хоча засуджений досі може оскаржити рішення в кантональному суді Цюриха, для Швейцарії це перший випадок обвинувального вироку за "лайк" в соцмережі.

  Як повідомляв 5.UA, Facebook визнав, що став "полем бою" пропагандистів різних країн.

  Попередній матеріал
  "Просто індексації на усі квитки не буде": Які підвищення тарифів розглядають в "Укрзалізниці"
  Наступний матеріал
  Cпівак Володимир Ткаченко розповів, як пісня привела його до кохання
  Loading...