У Сербії відбулися парламентські вибори (РЕПОРТАЖ)

  У Сербії закрилися дільниці. В неділю там обирали новий парламент. З хвилини на хвилину мають з`явитися перші результати екзит-полів. Спостерігачі важають ці вибори - найважливішими після падіння режиму Слободана Мілошевича. Їхні результати визначать подальшу політику Белграда - зближення з Євросоюзом, чи тісніші зв`язки з Москвою.
  Серби завершили голосування на дострокових парламентських виборах. За підрахунками ЦВК, у волевиявленні взяли участь більше половини виборців. Серйозних правопорушень, які б могли вплинути на результат, спостерігачі не помітили. Основні конкуренти на виборах - Сербська радикальна партія Томіслава Ніколича та альянс проєвропейських сил чинного президента Бориса Тадича. Радикали виступають за повернення Косова до складу Сербії, і поки Брюссель підтримує незалежність краю, обіцяють не вступати до Євросоюзу. Замість ЄС Ніколич пропонує товаришувати з Росією, Китаєм, Латинською Америкою та арабськими країнами. Натомість, демократична партія президента пропонує сербам членство у Євросоюзі, інвестиції та нові робочі місця.

  Томіслав Ніколич, лідер Радикальної партії: "Ми відкриті до Європейського Союзу, але Сербія єдина країна, чиї кордони визнані Організацією Об`єднаних Націй, Євросоюз має це усвідомити... Ми щодня боремося за Косово".

  Борис Тадич, президент Сербії, лідер демократичної партії: "Я переконаний, що сьогодні народ Сербії проголосує за європейське майбутнє, а також за те, щоби збільшити наші можливості захищати свої інтереси в Косові. У нас є дві стратегічні цілі - стати членом Європейського Союзу та знайти компроміс у переговорах з албанцями щодо Косова".

  Кілька виборчих дільниць відкрили й на території Косова. Крім парламенту, там обирали і місцеву владу. Косівська влада вже заявила, що результатів виборів не визнає. Але і їхньому проведенню - не перешкоджала.

  Хайредін Кукі, віце-прем`єр-міністр: "Логіка косовського уряду полягає в тому, щоби не застосовувати силу і зупиняти їх, але в будь-якому разі ми вже проголосили ці вибори незаконними і ми не дозволимо їм створити нові інститути за їхніми результатами".

  Соціологи прогнозують - новий уряд буде коаліційним, адже жодна з партій-лідерів не набере достатньо голосів, щоби сформувати його самотужки. Домовлятися фаворитам доведеться з Народним Блоком, якому пророкують третє місце. А це об`єднання включає у себе і партію екс-прем`єра Воїслава Коштуниці. Саме після відставки його уряду у Сербії оголосили дочасні вибори. Каменем спотикання для попереднього кабінету міністрів стала інтеграція до Євросоюзу. Офіційні результати виборів оголосять у четвер.

  Дар`я Тарадай, Ксенія Новікова, 5 канал
  Попередній матеріал
  В Івано-Франківську стартувало "Свято ковалів" (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  ООН: відмова влади М`янми від допомоги може призвести до жахливих наслідків
  Теги:
  Loading...