В Івано-Франківську стартувало "Свято ковалів" (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  На кузню перетворився Івано-Франківськ. Понад 300 ковалів з усього світу приїхали на Прикарпаття щоб показати - як з твердого шматка заліза можна змайструвати справжній витвір мистецтва. "Свято ковалів" відбувається вже вшосте. За словами організаторів дійства, призабута професія коваля поволі відроджується. Передусім як галузь для дому. Та є місце і для мистецтва заради самого мистецтва.
  Просто неба ковалі з Франції демонструють давній прадідівський метод, як здобути чисте залізо. Для цього власноруч змайстрували піч за допомогою цегли та глини. Вкинули туди залізну руду, а по шматочку металу додав кожен коваль. Такий спосіб виплавки демонструють в Україні уперше. Тож охочих повчитися було аж надто. З чистого заліза майструють ювелірні речі. Тому і коштує воно недешево - 1 кілограм віддадуть за 1000 євро.

  Фердінандо, коваль (Франція): "Кожне залізо відрізняється вмістом домішків. Моє залізо, яке я виготовляю давнім дідівським методом, не містить вуглецю взагалі. Тому воно не ржавіє. Та найголовніше - це найкращий матеріал для виготовлення ювелірних виробів".

  До справ ковальських беруться і панянки. Француженка Оділь кує вже кілька років. Виглядає леді неначе сажотрус. Утім своєю зовнішністю не переймається, каже - будь-яке мистецтво потребує жертв.

  Оділь, коваль (Франція): "Ковальство - це найбільше задоволення у моєму житті. Ця робота приносить велику радість. Тому я не зважаю на те, що під час роботи мої руки не завжди виглядають жіночно, вони без манікюру - але це моя робота, яку я дуже люблю".

  З груди заліза можна змайструвати тендітну троянду, яка стане головною окрасою інтре`єру або ж виліпити казкового дракона - велетня, що відлякає крадіїв своїм виглядом. Усе це мистецтво, у яке вклали 99% важкої праці та терпіння і лише трішки таланту, зізнаються ковалі.

  Олег, майстер з металу (Луцьк): "На ти. Це відчуття внутрішнє і воно йде з глибини душі. Те що передали предки - відповідно воно трансформується через мене, через моє тіло руки і перетворюється у мої роботи".

  Марк Конен (Бельгія): "В Україні збереглися звичаї справжнього ковальства. В моїй державі усе вже перейшло на механічні рейки. Українське  ковальство доволі колоритне і саме цьому ми навчаємося в українських майстрів металу".

  Свято ковалів - це справжнє видовище, з гордощами кажуть прикарпатці. І отримують від учасників фестивалю на згадку спільно-змайстровану скульптуру.

  Оксана Дудій, 5 канал: "Унікальне дерево з`явилося на центральній площі Івано-Франківська. На кожній гілці ковалі з усього світу залишили свої подарунки, змайстровані власними руками. Тут і сорока, яка символізує довговічність, і багато квітів. Наша знімальна група залишає тут ось цю божу корівку. Ми її прикріпимо тут. Вона символізує щастя".

  Оксана Дудій, Андрій Гаргара, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.87Мб)
  Попередній матеріал
  Європейський студентський союз закликав усі країни ЄС визнати Голодомор геноцидом
  Наступний матеріал
  У Сербії відбулися парламентські вибори (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...