російські спортсменки
російські спортсменки www.sport-express.ru

У Росії вирішили запровадити кримінальну відповідальність за вживання допінгу

  Покарання чекає на тренерів, лікарів та спортсменів, яких викриють на допінг-скандалі

  У четвер, 3 листопада, російська Держдума прийняла в другому і в третьому, остаточному, читанні закон, що вводить кримінальне покарання за застосування допінгу в спорті. Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на російські інформагентства.

  Як повідомляється, у ході роботи до проекту закону надійшли урядові поправки, які пом'якшують покарання. Так, за схиляння спортсмена до вживання допінгу тренером або фахівцем накладається штраф у розмірі до 300 тис. рублів, а також вводиться заборона на певну діяльність на строк до 3 років (ще один варіант – обмеження волі на строк до одного року).

  Крім того, для лікарів, які використовують допінг, незалежно від того, чи давав спортсмен свою згоду на це, також передбачено покарання. Це може бути штраф до 1 млн рублів або рік в'язниці, а також заборона на професійну діяльність строком до 4 років.

  Повідомляється також, що у випадках, якщо застосування допінгу спричинило з необережності смерть або інші тяжкі наслідки, термін позбавлення волі сягне до трьох років, а винних можуть виключити з професії на п'ять років.

  Нагадаємо, у вересні МОК позбавив медалей Олімпіади-2008 двох спортсменів з РФ. Крім того, стало відомо, що влада РФ покривала використання допінгу російськими олімпійцями в Сочі.

  Як повідомлялося, у липні після допінгового скандалу спортивний арбітражний суд заборонив брати участь в Олімпіаді у Ріо 67 російським легкоатлетам.

  Попередній матеріал
  Брифінг речника Міністерства оборони з питань АТО Олександра Мотузяника – відео
  Наступний матеріал
  Україна за час АТО звільнила з полону бойовиків 3083 людини – Тандіт

  Допінг-скандал: МОК позбавив медалей Олімпіади-2008 ще двох спортсменів з РФ

  Допінговий скандал: російських атлетів хочуть відсторонити від участі в Олімпіаді-2016

  WADA: Влада РФ покривала використання допінгу російськими олімпійцями в Сочі

  МОК через допінг-скандал перевірить Мінспорту Росії