5.ua

У РФ активісти незареєстрованої лівої партії помстилися польським правим за напад на російську амбасаду у Варшаві

   

  Посольство за посольство - активісти незареєстрованої лівої партії «Друга Росія» помстилися польським правим за напад на російську амбасаду у Варшаві одинадцятого листопада. Близько десяти прибічників політсили Едуарда Лімонова закидали дипломатичне представництво Польщі в Москві фаєрами та димовими шашками. Вони також розгорнули банер із написом: «Росія від Варшави до Порт-Артура». Коли поліція почала затримувати активістів «Другої Росії» свої дії вони пояснили так.

  Протестувальник: «А вам, что приятно, что, извиняюсь, пшеки, наше посольство в Варшаве камнями забросали?»

  Президент Польщі Броніслав Коморовський вже висловив вибачення Москві за напад націоналістів на російське посольство у Варшаві під час святкування Дня незалежності країни. Двох учасників атаки вже засудили до громадських робіт і штрафу. Справи ще трьох - розглянуть найближчими днями. Проте Кремль вимагає компенсації за завдані збитки від польського уряду. Російський посол стверджує - місцева поліція не організувала необхідних заходів безпеки.

  Олександр Алексеєв, посол Росії в Польщі:  «Посольство не охранялось полицией в той мере, которая была необходима во время демонстрации такого масштаба. Вокруг него даже не было специальных металлических барьеров».

  Польська поліція досі встановлює ким і для чого були організовані масові заворушення у Варшаві під час відзначення 95-ї річниці Незалежності країни. Святкування почалося мирно. Але в кінці урочистої ходи кілька сотень молодиків у масках почали нападати на офіси лівих організацій та трощити й спалювати пам’ятники, що символізували толерантність і ліберальні цінності. Завершилися сутички біля російського посольства. Унаслідок бійки з поліцією близько двох десятків людей зазнали поранень. Правоохоронці затримали сімдесятьох учасників заворушень.

  Олександр Войтко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Україні можуть відмовити в наданні гуманітарної допомоги [відео]
  Наступний матеріал
  Дайджест міжнародних новин за 13 листопада
  Теги:
  Loading...