5.ua

Україні можуть відмовити в наданні гуманітарної допомоги [відео]

   

  Десятки тисяч тонн доброчинних вантажів стоять не розмитнені на складах по всій Україні, і коли цей процес зрушить з місця, не відомо, скаржаться благодійні громадські організації з різних областей. Тож нині під замком дитячий теплий одяг, меблі для інтернатів, інвентар для реабілітації людей з особливими потребами, подарунки до Різдва. Подекуди речі не розмитнюється вже більше року.

  Ірина Козеренко, учитель-реабілітолог центру для дітей з особливими потребами: «Ми отримували гуманітарну допомогу у вигляді взуття, речей, також наш центр отримував іграшки для дітей. Постійно запити від батьків, телефонують батьки, приходять, запитують, чому немає гуманітарної допомоги давно».

  Але і там, де вантаж таки вдалося розмитнити, тепер виникають інші проблеми. Якщо гуманітарна допомога  простояла на складах більше 3-х місяців, за законодавством, оренда приміщення має бути оплачена. За рік набігає не підйомна для благодійників сума.

  Анатолій Білий, голова благодійного фонду «Берегиня»: «Півтора мільйона гривень. На жаль, громадська організація є не прибутковою, таких коштів у нас немає, з чого платити. Ну і, звісно, ми їх платити не будемо».

  Торік українські чиновники запевняли: проблема гуманітарної допомоги буде віришена за лічені тижні. У березні 2013-го у Верховній Раді це питання знову було на порядку денному. Тоді чиновники казали, що з цим питанням треба розібратися, бо під виглядом доброчинних вантажів до України потрапляють предмети розкошів.

  Наталія Королевська, міністр соціальної політики: «Якщо вас хвилює питання, коли буде кабріолет «Ауді», червоного цвєта, доставлений до вітєрана 85-річного, то він не буде доставлений! Якби ви конкретизували своє питання, може воно стосується кормов для кішок та цуценят? Тому що кішки та цуценята не могут покупать собі в кішчачих магазинах».

  Нині у  міністерстві доходів та зборів кажуть, що всі вантажі розмитнюються, а закиди відомству - безпідставні.

  Сергій Клименко, міністр доходів та зборів: «Сьогодні питання гуманітарної допомоги - це питання Міністерства соціальної політики! Ми же надаємо згідно нормативних документів своє заключення: вважаємо ми чи не вважаємо своє заключення і з нашого боку жодних затримок немає».

  Більшість вантажів гуманітарної допомоги в Україні розмитнені, переконують і мінсоцполітики. А там, де це не відбувається, є проблеми з оформленням, але з вини отримувачів вантажу, зазначає міністр.

  Наталя Королевська, міністр соціальної політики: «Немає жодної затримки, якщо всі документи оформлені та вчасно погоджені з міністерством доходів та зборів, міністерством економіки та міністерством внутрішніх справ».

  Закордонним донорам уже уривається терпець. Німецькі та британські благодійники потроху припиняють постачати вантажі до України і невідомо, чи відновлять це робити взагалі, кажуть українські активісти.

  Анатолій Шнайдрук, голова районної Асоціації інвалідів: «Ми отримуємо гуманітарну допомогу вже 20 років, я є головою вже 20 років і перший раз ми отримуємо таку ситуацію».

  Дмитро Мороз, Марічка Кужик, Євген Радіон, Дмитро Поденко, «5 канал»

   

   

  Попередній матеріал
  Майже 200 екземплярів вогнепальної та холодної зброї впродовж двох років вилучили на пунктах пропуску Львівщини [відео]
  Наступний матеріал
  У РФ активісти незареєстрованої лівої партії помстилися польським правим за напад на російську амбасаду у Варшаві
  Теги:
  Loading...