5.ua

Майже 200 екземплярів вогнепальної та холодної зброї впродовж двох років вилучили на пунктах пропуску Львівщини [відео]

   

  Сто тисяч гривень – у таку суму митники оцінюють ось цей японський самурайський меч катана 17 століття. Антикваріат намагався вивезти до Німеччини громадянин Росії. Чоловік запевняв - японська катана йому дісталася у спадок від батька. Утім, дозвільних документів на вивезення меча не мав та ще й заховав його ретельно. 

  Сергій Попазогло, начальник Львівської митниці Міндоходів: «За обшивкою мікроавтобуса була. Дослідили всі порожнини. І виявили цю катану, вона дуже коштовна десь біля 10 000 євро коштує».

  Тарас Рак, старший науковий співробітник Львівського історичного музею: «Візуально вона не справляє на мене на відео враження – чогось надзвичайно старого чи цінного. Цілком можливо, що це і сучасна робота».

  Найчастіше контрабандну зброю перевозять автівками та більшість - в Україну, ніж за кордон. Тому майже усі вилучені речі російського, чеського, японського та австрійського виробництва. Щоправда науковці додають ще одну країну-виробника – Китай. Кажуть підробки дуже якісні.

  Тарас Рак, старший науковий співробітник Львівського історичного музею: «Китайці японську зброю… роблять дуже хороші сучасні репліки. І відрізнити сучасну репліку, хай чудову, але репліку від дійсно чогось японського 20 ст., можна тільки після проведення детальної експертизи,  тримаючи її в руках».

  Вилучений збройний антикваріат передадуть до українських музеїв, спортивне та мисливське знаряддя - виконавчій службі, а бойову зброю утилізують.

  Марічка Кужик, Євген Радіон, Львів, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Хворих на цукровий діабет українців щороку більшає на 3% [відео]
  Наступний матеріал
  Україні можуть відмовити в наданні гуманітарної допомоги [відео]
  Теги:
  Loading...