У Польщі згадують роковини Другої Світової: "те, що сталося у 1939, не має повторитися"

  Роковини початку Другої Світової Війни згадує Польща. Рівно 75 років тому до неї вторглися німецькі війська. У ніч проти 1 вересня сили "Люфтваффе" з повітря обстріляли місто Велюнь. Загинули понад тисячу його мешканців. Три чверті міста полягли у руїнах. Протягом наступних годин - все ще формально не оголосивши війну - німці атакували польські кордони. Країни Альянсу встали на захист Польщі і оголосили Німеччині війну. Однак, відчутної допомоги полякам не надали.


  17 вересня до Польщі вдерся і Радянський Союз. Церемонію у пам’ять про вересень 39-го поляки влаштували у Ґданську, на місці однієї з найважливіших битв початку Другої Світової. Не оминули увагою і нинішні події на сході України.

  "Сьогодні, дивлячись на трагедію українців, на війну на Сході нашого континенту, ми розуміємо, що вересень 39-го не має повторитися. Історія зробила повне коло. І ми маємо не лише на словах, а й на ділі реалізувати європейську солідарність і мудру стратегію. У нас все ще є час зупинити насильство", - зазначив Дональд Туск, прем'єр-міністр Польщі.
  Попередній матеріал
  Польська інтелігенція закликала ЄС зупинити путінську агресію в Україні
  Наступний матеріал
  Туск назвав події в Україні війною
  Loading...