dt.ua

Польська інтелігенція закликала ЄС зупинити путінську агресію в Україні

  Польські інтелектуали закликали європейські уряди та жителів ЄС всіляко допомагати Україні і зупинити російського агресора.


  Про це йдеться у зверненні, яке підписали 20 видатних діячів Польщі, пише "Українська правда".

  "Володимир Путін зараз застосовує новий тип агресії, спускаючи з ланцюга "псів війни". Він перетворив Україну на полігон, як це було в Іспанії під час громадянської війни, де фашистські підрозділи, підтримувані нацистською Німеччиною, атакували Республіку, - сказано в документі.

  "Хто не скаже Путіну "no pasarán", той виставить на посміховисько Європейський Союз і його цінності, і погодиться зі знищеням світового порядку", - наголошує інтелігенція.

  Діячі заявляють, що російському агресору вдалося залучити багатьох європейських політиків та бізнесменів в орбіту своїх інтересів.

  "Нове лобі впливало на політику багатьох країн і продовжує робити це далі. В результаті "Ostpolitik", східна політика, стала політикою "Russia first-"або навіть "Russia only". Тепер вона в руїнах. Європа терміново потребує нової, реалістичної східної політики", - йдеться в документі.

  Зокрема президента Франції Франсуа Олланда закликають не піддатися "спокусі зробити крок, який був би ще гіршим, ніж пасивність Франції в 1939 році" й відмовитися від поставки Росії "Містралів".

  "Якщо президент Олланд не змінить свою думку найближчим часом, громадяни Європи повинні переконати його, бойкотуючи французькі товари", - заявляє польська інтелігенція.

  "В останні роки російські державні компанії та компанії російських олігархів пустили глибоке коріння в Німеччині, починаючи з енергетичного сектора і футбольного бізнесу, закінчуючи індустрією туризму. Німці повинні присікти такі заплутані зв'язки, за якими завжди - політичний вплив", - наголошують у зверненні.

  Європейський Союз закликають сприяти отриманню Україною членства в ЄС.

  Підкреслюється, що Україна має право захищати свою територію і своїх громадян від зовнішньої агресії, в тому числі з використанням поліції та армії.

  Підписи під документом поставили Анджей Вайда, Анджей Стасюк, Владислав Бартошевський, Яцек Денель, Інга Івасьов, Ігнацій Карпович, Войцех Кучок, Дорота Масловська, Збігнєв Ментцель, Томаш Ружицький, Януш Рудницький, Петро Зоммер, Земовіт Щерек, Ольга Токарчук, Ойгенюш Ткачишин-Дицький, Магдалена Туллі, Агата Тушинська, Щепан Твардох, Казимир Войціцький, Крістіна Захватович.
  Попередній матеріал
  Сили АТО залишили луганський аеропорт
  Наступний матеріал
  У Польщі згадують роковини Другої Світової: "те, що сталося у 1939, не має повторитися"
  Loading...