У Польщі готуються до поховання подружжя Качинських

  У польському Кракові готуються до поховання подружжя Качинських - президента і першої леді. Деякі ЗМІ уже висловили припущення, що похорон можуть скасувати через несприятливу ситуацію у європейських аеропортах. Утім, речник президентського палацу у Варшаві заявив - поховання відбудеться у неділю, незалежно від метеоумов - такою є воля сім`ї. Президент Польщі з дружиною загинули 10-го квітня під Смоленськом, куди летіли вшанувати пам`ять польських офіцерів, розстріляних за радянської влади. Загалом у цій у авіакатастрофі загинуло 96-ть осіб, більшість - польські високопосадовці. Тіла 76-ти людей вже упізнали. На похорон президента та його дружини мали прибути глави понад сорока держав, утім, чи будуть вони присутні - невідомо. Адже через виверження вулкана в Ісландії Польща уже закрила свій повітряний простір.

  Похорон Леха та Марії Качинських відбудеться за будь-яких обставин. Так відповіли у президентському палаці на припущення медійників, що церемонію перенесуть - через хмару вулканічного попелу в Ісландії, що призвела до скасування польотів майже у цілій Європі. Але родичі загиблих переносити похорон наміру не мають.

  У Кракові добігають кінця приготування до жалобних урочистостей. В замку Вавель, де поховані польські святі і королі - готують усипальницю і саркофаги. Невелика частина поляків була обурена намірами поховати трагічно загибле президентське подружжя у цій святині. Незважаючи на протести, Лєх і Марія Качинські знайдуть останній спочинок саме там. До похорону посилено готується поліція. У Краків мають з`їхатися понад сорок лідерів світових держав, серед них - президенти Сша, Росії, генеральний канцлер Німеччини. Усі вони підтвердили свою присутність, єдине, що може завадити їм провести в останню путь друга і колегу - несприятливі погодні умови і закритий повітряний простір над Польщею. Утім, з Білого Дому уже повідомили - незважаючи на вулканічні хмари, Барак Обама скасовувати свій візит не збирається.

  У російському Смоленську, де сталася авіакатастрофа, уламки президентського літака уже перенесли на недіючй злітно-посадковий майданчик. Далі над розбитим Ту-154 працюватимуть слідчі, з метою встановити точну причину аварії. Зараз головна версія - помилка пілотів, що знехтували порадою диспетчерів і намагалися посадити літак у сильному тумані. Разом із подружжям Качинських у літаку загинуло усього 96-ть осіб, члени президентської делегації, що летіли вшанувати 70-ту річницю Катинської трагедії - розстрілу понад 20-ти тисяч поляків радянськими карально-репресивними органами.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Аеропорт "Бориспіль" може припинити роботу (репортаж)
  Наступний матеріал
  З Кирзистану надходять суперечливі дані про відставку Бакієва
  Теги: