unian.ua

У ПАРЄ закликали до діалогу між Україною та РФ

  Депутати Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) в середу, 1 жовтня, наполегливо закликали до діалогу між Україною та Росією з метою мирного врегулювання конфлікту.


  Одночасно вони різко розкритикували Росію, зажадавши негайного виведення іноземних військ з України і відновлення суверенітету України, пише DW.

  "Ми як рада Європи повинні домогтися виконання цих вимог. Абсолютно неприйнятно направляти іноземні війська в сусідню країну", - наголосив голова комітету ПАРЄ з моніторингу - австрійський соціал-демократ Штефан Шеннах.

  Особливо різко Росію критикували депутати ПАРЄ від східноєвропейських країн.

  "Євросоюз зробив недостатньо, щоб протистояти Росії. Ніхто не знає, яка з країн постраждає наступною", - заявила депутат ПАРЄ від Литви Біруте Весайте.

  У свою чергу британський соціал-демократ Дональд Ендерсон закликав проявити розуміння щодо Росії, підкресливши, що необхідно поважати легітимні інтереси Москви. Також він закликав не надавати Україні повноправного членства в НАТО відповідно до гарантій, даних свого часу Москві.

  18 депутатів ПАРЄ від Росії не були присутні на дебатах у Страсбурзі, оскільки у квітні ПАРЄ позбавила РФ права голосу за анексію Криму, і Москва в знак протесту припинила свою участь в цій організації. Питання про повернення Росії права голосу в ПАРЄ вирішуватиметься в січні.

  Глава німецької делегації - представник ХДС Аксель Фішер сказав, що для ПАРЄ це питання - ходіння по лезу ножа. "Ми не хочемо захлопувати двері у росіян перед носом, але ми не можемо і бігати за ними", - передає слова Фішера агентство dpa.
  Попередній матеріал
  У Кам’янці-Подільському прикрасили "вишиванкою" міські перехрестя
  Наступний матеріал
  Порошенко доручив з'ясувати, хто побив Шуфрича
  Теги:
  Loading...