5.ua

У Лондоні оприлюднили звіт про війну в Іраку, який підірвав британське суспільство

За різними даними, жертвами війни в Іраку стали від 200 тисяч до півмільйона людей

Вторгнення Великої Британії в Ірак у 2003 році було невиправданим і необґрунтованим.  У Лондоні оприлюднили доповідь про військову кампанію. Документ підірвав британське суспільство. В ньому, як і очікувалося, міститься критика на адресу уряду Тоні Блера, який ухвалив рішення про участь у війні.

Повний звіт готували 7 років і він має 12 томів. У доповіді міститься загальна оцінка рішення британського уряду Тоні Блера про участь у війні в Іраку. Рішення про вступ Великої Британії у війну було як мінімум непрофесійним, якщо не помилковим, зазначається в документі.

Дані про серйозну загрозу, яку становила іракська зброя масового ураження, мали упереджений характер, йдеться в доповіді. Хоча Ірак таки мав деякі запаси хімічної та бактеріологічної зброї, правова основа для британського вторгнення була недостатня та незадовільна.  А тодішнього прем’єра Тоні Блера попереджали, що вторгнення збільшить рівень терористичної загрози для королівства, наголошується у документі.

У день публікації доповіді у Лондоні провели демонстрацію, учасники якої вимагали заарештувати екс-прем'єра Тоні Блера. Серед мітингувальників більшість – родичі загиблих військовослужбовців. Вони вимагають відновлення справедливості.

Прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон заявив, що погоджується з критикою рішення. І додав – розв'язувати проблеми краще без війни.

"У доповіді зазначається, що уряд Блера ухвалював рішення без попереднього обговорення у військовому комітеті. Зустрічі членів уряду щодо ситуації в Іраку були дуже неформальними та хаотичними. А сам прем'єр-міністр Блер іноді проводив приватні обговорення з президентом Бушем і нікому про це не казав. Я маю зазначити – звісно, за це рішення хтось має відповісти. Але минулого все одно не повернути", – заявив Кемерон.

Одразу після публікації колишній прем'єр Тоні Блер дав прес-конференцію, на якій зауважив – готовий взяти відповідальність за це рішення, але не вважає, що військові в Іраку загинули ні за що.

"Рішення про вторгнення в Ірак у складі коаліції було найскладнішим та найбільш суперечливим за всю мою кар'єру. Я готовий нести відповідальність за це. Але я вважаю, що Ірак без Саддама Хусейна набагато кращий сьогодні", – заявив екс-прем’єр.

За різними даними, жертвами війни в Іраку стали від 200 тисяч до півмільйона людей. Велика Британія втратила майже 200 військових загиблими. Понад 3 тисячі людей стали інвалідами. Багато людей вважають, що війна не була потрібна Британії. А результатом її стало зростання міжнародного тероризму.

Попередній матеріал
У селі на Львівщині встановили вуличне освітлення на сонячних батареях
Наступний матеріал
Матіос: Під час одного з обшуків опергрупу оточили 300 збунтованих "бурштинокопачів"

Ірак заявляє, що під час битви за Фаллуджу було знищено 2,5 тисячі терористів ІД

Американці випробували новий ударний гелікоптер Apache під час авіаударів в Іраку

Антитерористчині заходи проти ІДІЛ: спецоперації у Сирії, Іраку та Лівії

Армія Іраку захопила передмістя Фаллуджі

Ірак, Сирія та Лівія проводять масштабні військові операції проти ІДІЛу

5 канал - трансляція наживо