24tv.ua

У Латвії прискорюють переведення шкільної освіти на латиську мову

  Прем'єр-міністр Латвії Маріс Кучінскіс вважає, що питання про переведення середньої освіти в країні на державну – латиську – мову має бути вирішене до лютого 2018 року

  Мовою середньої освіти в Латвії має бути державна латиська мовою, і питання переведення на неї всіх шкіл має бути вирішене до лютого 2018 року. Про це 10 жовтня заявив прем'єр-міністр Латвії Маріс Кучінскіс, повідомляє видання DW.

  На його думку, у правлячій коаліції немає сумнівів у тому, що освіту в Латвії треба отримувати латиською, тому що конкуренцію на ринку праці витримають лише ті, хто добре знає цю мову.

  "Водночас важливо, щоб це питання не стало інструментом у передвиборчій кампанії, тому дискусії мають відбутися у визначені терміни – до лютого чи березня наступного року", – заявив Кучінскіс.

  Напередодні, 9 жовтня, правляча в Латвії коаліція підтримала поступовий перехід середньої освіти на державну мову. За словами міністра освіти країни Карліса Шадурскіса, з 2020/2021 навчального року всі загальноосвітні предмети в середніх школах планують викладати суто латиською мовою. Втім, у школах національних меншин буде збережено можливість вивчати мовами цих меншин рідну мову, літературу та предмети, пов'язані з культурою та історією.

  Нагадаємо, підписаний Президентом України 25 вересня закон "Про освіту" визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах України є державна – українська – мова. Цей документ викликав гостру критику з боку Болгарії, Угорщини, Греції та Румунії, які поскаржилися на Київ до Ради Європи і ОБСЄ. На думку цих країн, закон може торкнутися прав меншин, які проживають в Україні, на здобуття освіти рідною мовою.

  Попередній матеріал
  Президент 11 жовтня виступить на засіданні ПАРЄ
  Наступний матеріал
  На Вінниччині не розминулись БТР та легковик: є постраждалий
  Теги:
  Loading...

  НАТО забезпечило безпрецедентне стримування РФ після анексії Криму – Вейоніс

  Латвія готова підтримувати Україну в процесі реформ – МЗС

  "Я захоплююсь українцями": Далай-лама прокоментував боротьбу зі світовою агресією та наближення Третьої світової війни

  Не зміг злетіти: у Сирії розбився російський Су-24, екіпаж загинув

  "Це схоже на апокаліпсис": Каліфорнію охопили надзвичайно потужні пожежі

  Опубліковано відео захоплення в полон двох росіян в Сирії