У Китаї за 2 дні стартує щорічний фестиваль льодових скульптур

  Льодові палаци зводять у Китаї. У східному місті Харбін за два дні стартує щорічний фестиваль скульптур під назвою "Світ із криги та снігу". Очікують, що крижане містечко цьогоріч відвідає майже півтора мільйона людей.
  На території Китаю сніг випадає лише у кількох областях на північному сході. Одне з таких місць - Харбін. Мешканці міста вже 27 років використовують свою унікальність та проводять фестиваль льодових скульптур. Цього року подія вражає розмахом - майже 20 мільйонів доларів організатори витратили на звичайнісіньку замерзлу воду.

  Чжао Хун Цзюнь: "Конструкція зводилася 15 днів і розташована на шестистах тисяч квадратних метрів. Загалом використали майже дві сотні кубів льоду. Ці палаци - серед найвищих споруд у світі".

  Майже 15 тисяч працівників шліфують скульптури. Більшість майстрів - родом з Харбіна, і зі снігом  знайомі з дитинства.

  Лю Сяодон, льодовий скульптор: "У мене, як у корінного мешканця Харбіна, особливі почуття до снігу. Коли я вперше побачив роботу скульптора - руки ніби самі просилися до криги. Я не став опиратися поклику".

  На щастя мешканцям та на горе скульптурам зима у Харбіні цього року порівняно тепла - лише мінус 15 градусів за Цельсієм. За кілька днів до офіційного відкриття працівники змушені штучно охолоджувати витвори льодового мистецтва.  Глядачі вже зараз приходять на фестиваль, щоб уникнути натовпу після відкриття.

  Чжан Мен, туристка: "Відчуття - ніби повернулася у дитинство. Льодова гірка - моя улюблена розвага, ще школяркою я приходила на фестиваль саме заради неї".

  Крижане містечко відкрите для відвідувачів до кінця січня. І хоча фестиваль відомий льодово-світловим шоу у сутінках, квитки на ніч туристи купувати не поспішають. Нічна програма коштує втричі дорожче за денну - 50 доларів.
  Попередній матеріал
  В КНДР пройшов масштабний парад на честь нового лідера
  Наступний матеріал
  Мешканці Львівщини запалюють різдвяні свічки від Вифлеємського вогню
  Теги: