Коронавірус
Коронавірус dt.ua

У Китаї виявили більш агресивний підтип коронавірусу

  Читайте по-русски
  Під час дослідження вчені виявили 149 мутацій у 103 досліджених нових штамах коронавірусу

  Китайські вчені виявили, що з початку спалаху в грудні 2019 року новий коронавірус встиг еволюціонувати і розділився на два основні підтипи. Про це повідомляє lb.ua з посиланням на ChinaDaily

  Вчені з Пекінського і Шанхайського університетів та Академії наук Китаю під час досліджень коронавірусу виявили, що тип L більш агресивний, саме він поширювався на ранніх стадіях спалаху вірусу в Ухані. Проте останнім часом почастішали випадки типу S, він старший і менш агресивний, що, можливо, пояснює уповільнення розвитку хвороби в Китаї.

  Під час дослідження вчені виявили 149 мутацій у 103 досліджених нових штамах коронавірусу. Експерти вважають, що ці мутації відбулися недавно, і 83 з цих мутацій не синонімічні, тобто вони можуть змінити амінокислотну послідовність білка і призвести до біологічних змін в організмі.

  Проте вчені наголосили, що дані, використані в дослідженні, дуже обмежені. Як штами L-типу переходять від S-типу, а також як ці мутації впливають на передавання і патогенез вірусу, досі невідомо.

  Підтип S, названий спадковим, викликав 30% всіх заражень. На частку підтипу L припадає 70% інфекцій, він еволюціонував з підтипу S. Людина могла істотно вплинути на підтип L, який тепер є більш агресивним і поширюється швидше, ніж S. Наразі не визначено, де відбулася еволюція і відділення підтипу L від S – в організмі людини чи у первинних носіїв.

  Нагадаємо, президент США Дональд Трамп розповів про роботу з розробки вакцини від коронавірусу COVID-19, яка ведеться американськими фармацевтичними компаніями.

  Попередній матеріал
  Зеленський заявив, що з Китаю евакуюють ще двох українців
  Наступний матеріал
  "Градуси оксамитові – хоч гладь, як кота": весняне тепло в Україні не здає позицій
  Loading...

  У Чернівцях п'ятьох людей перевіряють на наявність коронавірусу – що відомо

  Коронавірус в Україні: на Буковині запроваджують карантин у навчальних закладах (оновлено)

  В Україні через коронавірус скасовуватимуть масові заходи – МОЗ

  "Коронавірусу я не боюся": про настрої, заходи безпеки та ситуацію в Чернівцях – репортаж

  Коронавірусу не виявили: обсервація евакуйованих із Китаю завершилася – включення

  Зеленський зібрався у Нові Санжари: місцевих не пускають до санаторію – ФОТО