Дмитро Козак
Дмитро Козак unn.com.ua

У Кремлі призначили нового відповідального за "український напрямок" замість Суркова – що про нього варто знати

  Читайте по-русски
  Про Козака відомо, що він колишній розвідник, а ще багаторічний соратник Путіна

  У Кремлі призначили "нового Суркова", тобто заступника глави адміністрації президента РФ Дмитра Козака. Прес-секретар Путіна – Дмитро Пєсков – заявив, що має займатися питаннями інтеграції та "українською проблематикою". Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  Те, що замість Суркова тепер Козак, з'ясувалося випадково, коли журналісти запитали Пєскова, чи означають недавні контакти Козака щодо обміну полоненими те, що кураторство "українською темою" передали саме йому.

  Прес-секретар Путіна сказав: "Принаймні, я зараз можу констатувати, що так, Козак займається і буде продовжувати займатися на своїй новій посаді українськими справами і питаннями інтеграції". 

  Водночас Пєсков наголосив, що указ про відставку колишнього головного куратора Владислава Суркова досі не підписаний.

  Читайте також: Кремль заговорив про повернення посла в Україну – реакція Києва

  Довідка. Дмитро Козак народився 7 листопада 1958 року в селі Бандурове Кіровоградської області УРСР. Зазначимо, раніше Козака пов'язували з придністровським напрямком, також він був відповідальним за економічну ситуацію в окупованих частинах Донецької та Луганської областей. Дмитро Козак отримав свою першу посаду у Кремлі у травні 1999 року – він став заступником голови адміністрації президента з правових питань. На той момент президентом ще був Борис Єльцин. Після того, як у серпні 1999 року Володимир Путін очолив уряд, Козак став головою апарату уряду в ранзі міністра. З початку правління Путіна Козак був його постійним соратником і протягом 20 років обіймав низку посад в його адміністрації, а також в уряді Росії.

  Нагадаємо, 25 січня 2020 року стало відомо, що помічник президента Росії Владислав Сурков покинув державну службу. Він відповідав за формування політики щодо України і співпрацю з Абхазією і Південною Осетією. Чиновника також називали "архітектором" війни на Донбасі та головним ідеологом створення терористичних утворень "ДНР" і "ЛНР" на сході України. За словами директора російського Центру політичної кон'юнктури Олексія Чеснокова, Сурков вирішив піти з держслужби через "зміну курсу на українському напрямку". Що саме означає це формулювання, невідомо.

  Додамо, що за день до призначення главою Офісу Президента України на той момент помічник глави держави Андрій Єрмак висловив думку, що Козак більше налаштований на діалог з Україною, ніж Сурков.

  Попередній матеріал
  Метро на Виноградар: правоохоронці прийшли з обшуками в "Київметробуд" і "Укргазбанк"
  Наступний матеріал
  Зеленський замінив омбудсмена на генерал-майора СБУ в гуманітарній підгрупі Мінського процесу
  Loading...