У Косові завершилися муніципальні вибори

  У Косові завершилися муніципальні вибори - перші з дня проголошення незалежності краю. І перші, повністю організовані місцевою владою, а не Організацією з Безпеки та співробітництва у Європі. Голосування минуло мирно, суттєвих порушень не зафіксовано. Кілька дільниць довелося закрити, зокрема, у тих районах, де живуть етнічні серби. Більшість із них - бойкотує вибори.

  Вибори у Косові відбуваються у 36-ти муніципалітетах краю. Ще у двох, населених етнічними сербами, голосування відбудеться пізніше. Зокрема, у північній Косовській Митровиці. Це місто віддавна розділене річкою Ібар на дві частини - північну сербську і південну - албанську. Мешканці північної Митровиці вважають цю територію сербською і підкоряються Белграду, а отже на вибори, організовані владою самопроголошеного Косова, - не підуть. Утім, в інших переважно сербських муніципалітетах, серби таки прийшли на виборчі дільниці. Їм є з кого обирати, адже на голів цих регіонів балотуються саме просербські політики.

  Момчило Трайкович, лідер сербської громади, кандидат у мери: "Це голосування показало, що страх, нав`язаний кількома радикальними групами, втрачає свою силу. Та й Сербія дає зрозуміти, що нікого не покарають, кожен може висловлювати свою політичну волю".

  Найбільше виборчих дільниць відкрили у столиці Косова - Пріштіні. Тут проголосували президент, прем`єр, лідери двох різних політсил, об`єднаних в урядову коаліцію. Виборами влада пишається особливо, адже це перші перегони за час незалежності, організовані самотужки, без допомоги міжнародних структур. За крісла у місцевих радах змагаються 37-м політичних партій і дві коаліції. Одна з політсил - і Демократична партія Косова, яку очолює чинний глава уряду.   

  Хашим Тачі, прем`єр-міністр Косова: "Для Косова - це грандіозний крок уперед. Це історичний день для нашої республіки, демократичної і мультиетнічної країни. Я переконаний, що ми досягнемо успіху, і дуже ціную участь у перегонах усіх мешканців, а особливо - косовських сербів. Зараз ми будуємо країну із демократичними стандартами і чітким спрямуванням на інтеграцію у Євросоюз".

  Більшість держав ЄС - визнають незалежність Косова, утім деякі - категорично проти. Зокрема ті що мають власні внутрішні етнічні і територіальні конфлікти. Загалом суверенітет Косова визнало понад 60-т держав. Немає серед них - Сербії та Росії. Незалежність від Белграда Косово проголосило 17-го лютого, 2008-го року, після тривалої боротьби і за підтримки світової спільноти.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  На Місяці знайшли воду
  Наступний матеріал
  У Фінляндії страйкують авіаперевізники
  Теги: