Чи доживе Вищий Адмінсуд до виборів? (розширено)

  Вищий Адміністративний Суд не припинив своєї роботи. Принаймні сьогодні. Незважаючи на учорашні заяви, що суд не працюватиме через брак грошей на кореспонденцію, нині судова канцелярія приймала позови від громадян. Однак надсилати свої рішення і акти - не могла.

  Ірина Герасимова, 5 канал: "Незважаючи на учорашні заяви заяви Вищого адміністративного Суду про припинення своєї роботи, сьогодні двері цієї установи все ще відчинені".

  У середині - черга біля канцелярського вікна з охочих посудитися. Головний у президентських виборах суд за два місяці до дня голосування уже завалений скаргами. От і сьогодні позов принесла мешканка Харкова, якій Центрвиборчком відмовив у боротьбі за президентське крісло.

  Наталія Пилипенко: "Мне отказали по одной причине - відсутня грошова застава".
  Кор.: "Так ви хочете судитися тепер з ЦВК?"
  Наталія Пилипенко: "Конечно!"

  Документи у Наталії Пилипенко прийняли і позов зареєстрували. Але гарантій, що вона отримає виклик на засідання суду - не дають. Ще вчора "Укрпошта" відмовила Вищому Адміністративному у співпраці. Адже суд ще не розрахувався за розсилання листів за жовтень. Проте згодом "Укрпошта" погодилася ще трохи часу попрацювати у борг.

  Олександр Пасенюк - голова ВАСУ: "Після нашого повідомлення, що ми можемо припинити правосуддя, Укрпошта перша відгукнулась на наше повідомлення і під наші гарантійні зобовязання вони відправляють пошту".

  За кілька днів борг перед Укрпоштою погасять - заспокоює міністр Юстиції. Як стверджує Микола Оніщук, ще у середу Уряд виділив на поточні витрати  суду - додатково два з половиною мільйони гривень. Просто голова Суду, можливо, про це ще не знає, тому й з"явилася заява про призупинення роботи  Вищого Адміністративного.

  Микола Оніщук - міністр юстиції України: "Як міністр юстиції, я вам офіційно стверджую, що ця постанова була в порядку денному, вона офіційно ухвалена і немає ніяких перешкод для того, щоб це рішення набуло чинності".

  Микола Оніщук впевнений - суд не лише доживе до президентських виборів, а працюватиме й після них. За словами урядовця, бюджетні кошти Вищий Адміністративний отримує вчасно і в повному обсязі. А додаткових 2 з половиною мільйона вистачить на канцелярію до кінця року. Попри те, що з наближенням виборів - кількість позовів зростає у десятки разів. 

  Але поки що Вищий Адміністративний не отримав ані додаткових грошей, виділених Урядом, ані, як стверджує прес-служба, 200.000, передбачених у бюджеті на листування у жовтні і листопаді.
   
  Ірина Герасимова, Олена Угрин, Дмитро Большаков, 5 канал

  Попередній матеріал
  Французькі віськові упіймали 12 піратів
  Наступний матеріал
  На Місяці знайшли воду
  Теги: