У храмі Гробу Господнього зійшов Благодатний вогонь [відео]

  Благодатний вогонь зійшов у храмі Гробу Господнього в Єрусалимі. На цю подію тут чекали тисячі вірян. Церемонію проводять, щонайменше, останні 1200 років. Християни східного обряду вірять, що Благодатний вогонь з`являється через молитви Патріарха та прочан.

  Зійде чи не зійде - Єрусалим принишк в очікуванні благодатного вогню. Православні паломники, а їх тут без ліку - Храм Гробу Господнього та площа перед ним уміщують 7 тисяч люду, усі вони вірять: якщо вогню не буде,  людству слід готуватися до найстрашнішого. Драматичності та свого роду інтриги додає ще й те, що на 2012 припало чи не найбільше пророцтв і залякувань про кінець світу.  

  Сходженню благодатного вогню передує тривала церемонія. Чудо стається раз на рік - перед православним Великоднем - у так званій кувуклії, капличці, розташованій у центрі Храму Гробу Господнього. Благодатне світло має з`явитися ніби нізвідки, тому ізраїльська поліція ретельно перевіряє, чи, бува, хтось не сховав у кувуклії сірника або запальнички. Так само не має викликати підозр і патріарх Єрусалимський. Теофіл Третій входить до каплички в самому лише підряснику. Туди заносять велику лампадку  і оберемок із 33 свічок, які символізують земний вік Ісуса Христа. Далі  світло гасне у храмі і всі затамовують подих. 

  Найтереплячіші з усіх очевидців благодатного вогню - православні араби. Аби не прогавити чуда, вони видираються один одному на плечі, щось кричать, і, таке враження, не зовсім себе контролюють.  Та й вистояти у самому храмі, якщо таки пощасливилось сюди проштовхнутися, під силу далеко не кожному християнину. Через задуху і тисняву деякі люди просто непритомніють.

  Зазвичай чудо-полум`я сходить між другою і третьою годиною дня. Так сталося і цього разу. Набожний натовп просто не тямиться від щастя. Свічка за свічкою благодатний вогонь блискавично ширився храмом. Люди передавали його із рук в руки. І що найвидовищніше - вмивалися, просто купалися вогнем, бо вважається, що він не обпікає. Суцільне блаженство витає сьогодні над Єрусалимом і де-не-де люди уже починають вітатися між собою: "Христос Воскрес!" А благодатний вогонь миттєво розлітається по всьому світу і представники Української православної церкви Московського Патріархату уже цього вечора мають доправити єрусалимський вогник літаком до Києва.

  Антоній, архієпископ Бориспільський: "Якщо нам вдасться до аеропорту благополучно добратися, то десь о 18, 19, 20 - це такий проміжок у три години".

  З Єрусалима, Ольга Петрів та Ян Доброносов, 5 канал
   

  Попередній матеріал
  Донька Тимошенко закликала світову спільноту допомогти зі звільненням політв`язнів [відео]
  Наступний матеріал
  У Північній Кореї готуються до 100-річчя від дня народження Кім Ір Сена
  Теги: