У Кенії померла перша африканка-лауреатка Нобелівської премії миру

  У Кенії померла захисниця довкілля і поборниця прав людини Вангарі Маатаї. Вона була першою жінкою з Африки, яка здобула Нобелівську премію миру.

  Її нагородили за боротьбу проти масового вирубування лісу в її рідній Кенії. Шлях Вангарі Маатаї до визнання був непростим: критика жінки на адресу уряду, що лобіював вирубування дерев, призвела до її ув`язнення. Тридцять чотири роки тому Вангарі Матаї заснувала екологічний рух "Зелений пояс" для відновлення лісів на африканському континенті. За час існування руху його активісти - здебільшого жінки - встигли висадили більше тридцяти мільйонів дерев. Останнім часом Вангарі Маатаї тяжко хворіла. Їй був сімдесят один рік.

  Гейр Лундестад, секретар Норвезького Нобелівського комітету: "Вона любила таку історію: пташка гасила вогонь кількома краплями води, а їй казали, що це нічого не змінить. Пташка відповідала, що це її внесок і що вона мала його зробити".

  Альфред Мутуа, речник уряду Кенії: "Професор Вангарі Маатаї наповнила змістом слова "мир" і "довкілля". Вона заслуговувала на Нобелівську премію миру, бо навчила нас поважати Землю і одне одного. Її пристрасна відданість і цілеспрямованість надихнула мільйони". 

  Попередній матеріал
  Сьогодні Радбез ООН розгляне питання статусу Палестини
  Наступний матеріал
  Опозиція вимагає дострокових виборів мера та Київради
  Теги: