Сьогодні Радбез ООН розгляне питання статусу Палестини

  Палестина чекає на рішення про вступ до Організації об’єднаних націй. Вирішальне засідання Радбезу має розпочатися сьогодні о 22-й за Києвом.

  Заявку подав минулої п`ятниці голова національної адміністрації Палестини Махмуд Аббас. Палестина стане членом ООН, якщо за резолюцію про її незалежність проголосують 9 з 15 членів Радбезу. Необхідною умовою також є відсутність вето від одного з 5-ти постійних учасників ради - Великої Британії, Росії, США, Китаю та Франції. Росія уже заявила про свою підтримку Палестини. США - поки що виступають проти. Якщо вони заблокують ухвалення резолюції, Генасамблея за рекомендацією одного з постійних членів ООН може надати автономії статус держави-спостерігача. Це дасть Палестині можливість брати участь у форумах та подавати позови до Міжнародного кримінального суду.

  Ісмаїл Ханія, представник руху "Хамас": "Америка не хоче, щоби Палестина потрапила до ООН, бо їм потрібно більше поступок з боку палестинської держави. Ми не погоджуємося з цим, адже не хочемо й надалі поступатися історичними правами палестинського народу".

  Попередній матеріал
  Прем`єр-міністр Іспанії розпустив парламент і оголосив дострокові вибори
  Наступний матеріал
  У Кенії померла перша африканка-лауреатка Нобелівської премії миру
  Теги: