У Каїрі тривають масові акції протесту з вимогою відставки Мубарака

  За тиждень заворушень у Єгипті загинули майже три сотні людей. Ці дані ще непідтверджені, їх наводить верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллай. Офіційна цифра - 150 загиблих. Протести у Єгипті розпочалися минулого вівторка. Сьогодні на центральній площі столиці - Тахрір -наймасовіша акція протесту "Марш мільйона".

  Зібралося вже більше двохсот тисяч. Вимога незмінна - відставка президента Хосні Мубарака. Лідер опозиції Мохаммед ель-Барадеї заявив, що у глави держави є час до п`ятниці.

  На центральній площі Тахрір у єгипетський столиці люди збиралися від світанку, попри комендантську годину. "Марш мільйона" - наймасштабніша акція протесту за останні вісім днів. До прибічників опозиції, які здебільшого весь цей час брали участь у демонстраціях, тепер долучилися пересічні єгиптяни. Вимога народу - відставка президента Хосні Мубарака, який править країною понад тридцять років.  

  Протестувальник: "Президент знає, чого ми хочемо - він має піти у відставку. Визнаю, що за свого правління він чимало зробив і хорошого. Але він у тому віці, коли саме час піти на відпочинок".

  Протестувальник: "Ми заслуговуємо на краще життя. Ми хочемо свободи і безпеки, щоби наші діти зростали у мирі. Прагнемо, щоби наступні покоління мали усе необхідне і не голодували, як ми зараз".

  Щоби завадити наймасовішому зібранню, влада перекрила головні під`їзди до Каїра. Скасовані автобусні рейси. З перебоями працює залізниця. Проте, до "Маршу мільйона" долучається дедалі більше людей. Акція добре організована. Усіх, хто прагне підтримати протести, перевіряють на підході до площі організатори та військові. Останні ще напередодні пообіцяли не застосовувати сили проти людей.

  Протестувальник: "Ми хочемо змінити систему. Ми прагнемо повалити цей корупційний режим. Армія за нас. Свої не стрілятимуть у своїх". 

  З неспокійного Єгипту тікають туристи. У столичному аеропорту - справжній хаос. Чотири з половиною тисячі іноземців застрягли там через скасування рейсів. Летовище виявилося не готовим до численних чартерів, якими вивозять своїх громадян країни різних континентів.

  Турист: "Ми тут наче у в`язниці - і вийти не можемо, і вилетіти, бо скасували рейси. Коли нас відправлять, ніхто не пояснює. Тут бракує їжі і решти необхідних речей. Усе, про що я мрію - виїхати звідси негайно".

  Неспокійно у Єгипті вже більше тижня. Уперше люди вийшли на вулиці 25-го січня через високі ціни та безробіття. Протести переросли у сутички із поліцією. Загинули півтори сотні осіб.  Проте, народ не вгамовується. Протестувальники обіцяють стояти до останнього, допоки президент Хосні Мубарак не піде у відставку.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Багатотисячний мітинг триває у столиці Єгипту
  Наступний матеріал
  ГПУ: обвинувачення Пукачу може бути змінене в суді
  Теги: