У Ірані опозиція і далі оскаржує результати виборів (РОЗШИРЕНО)

  У Ірані опозиція і далі оскаржує результати виборів президента, що відбулися минулої п`ятниці. Після масштабних протестів тамтешня Рада стражів Конституції пообіцяла розглянути скарги опозиції. За 10 днів вона має повідомити - чи фальшував Ахмадинеджад результати волевиявлення. Тим часом сам новообраний глава Ірану відклав свій візит до російського Єкатеринбургу, куди він має вирушити на саміт Центральноазійських держав та зустрітися із Дмитром Медведєвим та колегами з Пакистану, Афганістану та Китаю.

  Противники офіційного переможця вийшли на вулиці Тегерана одразу після проголошення результатів голосування. Майоріли зелені прапори, лунали гасла на підтримку Мир-Хосейна Мусаві, головного суперника Махмуда Ахмадинежада. Протести відбувалися до вечора неділі. Однак уже у понеділок уранці в столиці запанував відносний спокій. Влада заборонила черговий мітинг опозиції, а захисники Конституції пообіцяли розглянути її скарги.

  Садег Намзенежад, мешканець Тегерана: "Пан Мусаві має звернутися до народу з телеекранів і заспокоїти людей, які його підтримали".

  Гюльнар, мешканка Тегерана: "Не знаю, що буде із нами, але точно скажу - ці сутички і протести на вулицях абсолютно незаконні".

  Протягом вихідних в Ірані затримали близько сотні опозиціонерів. Із Тегерана протести перекинулися на інші міста. Поранень у сутичках зазнали не лише мітингувальники, але й озброєні правоохоронці. Новини із місця подій поширювалися миттєво - попри обмеження в роботі мобільного зв`язку та інтернету. Поліція конфіскувала плівки і камери американських телекомпаній "Ей-Бі-Сі" та "Ен-Бі-Сі", а репортерам іспанського телебачення наказала терміново залишити Іран.

  Махмуд Ахмадінежад, президент Ірану: "Воістину, Іраном править народ! І його вибір - вільний. Країною керують голоси людей. Цієї п`ятниці в Ірані відбулися найвизначніші вибори сучасності!"

  Афшин Молаві, представник фонду "Нова Америка": "За офіційними даними, Ахмадинежад переміг навіть у провінціях Азербайджан і Табриз.. Це неймовірно! Так само, якби Барака Обаму підтримав Техас.... В Ірані молоде покоління хоче усунути від влади старших консерваторів. Цей конфлікт відбувається на двох рівнях. Перший - це молодь, сторонники Мусаві, які виходять на вулиці. Інший - політична еліта Ірану... Поки що незрозуміло, чим усе закінчиться. Усе вирішать наступні два-три тижні".

  Протягом десяти днів рада стражів конституції має розглянути скарги опозиціонерів. Вичікують навіть закордонні опоненти офіційного переможця. Сполучені Штати - обережно ставлять під сумнів результати голосування, так само і Німеччина - основний посередник Ірану у переговорах із Заходом. Сумніви лунають, однак не відбувається жодних конкретних дій. 

  Попередній матеріал
  Залізничники Фінляндії влаштували одноденний страйк
  Наступний матеріал
  Перший випадок смерті від свинячого грипу підтвердили у Європі
  Теги:
  Loading...