У Грузії складає повноваження Саакашвілі

   

  Спокійно та демократично відбулися вибори в Грузії - відзначили і їхні учасники, і міжнародні спостерігачі:

  Жоао Соареш, голова спостережної місії ОБСЄ: «Грузинський народ - відкрито і прозоро підтвердив торішню мирну передачу влади у країні, що була унікальним випадком для пострадянських країн. Прозорість і відкритість цих виборів - на тлі гострого політичного протистояння в країні - теж нетипова для регіону. Ознака того, що демократія в Грузії – зміцніла».

  Глухе протистояння між президентом і парламентом тривало в Грузії увесь останній рік. Відколи партія Саакашвілі – «Національний рух» - програла на виборах і прем’єр-міністром став представник «Грузинської мрії» - мільйонер Бідзіна Іванішвілі. Нині протистоянню приходить кінець. На виборах президента перемагає соратник прем’єра, колишній міністр освіти - Георгій Маргвелашвілі. Ще до проголошення остаточних результатів він поспішив поділитися програмою:

  Георгій Маргвелашвілі, переможець виборів президента: «Ми зайняли тверду позицію щодо Росії. Не оминути певних ускладнень, враховуючи відсутність дипломатичних відносин між нашими країнами. Ми намагатимемося зменшити напруження. Утім на територіальні поступки не підемо».

  Курс на Європу - зазначив Маргвелашвілі - єдине, що об’єднуватиме його з попередником.  А от у внутрішній політиці - співпрацювати з партією Михайла Саакашвілі - він не збирається. Звинувачує - поки що чинного президента - у саботажі реформ і розвитку країни. Хоча при цьому й обіцяє - політичних переслідувань не буде.

  Ілкка Канерва. представник ОБСЄ: «Закликаю усі політичні та суспільні рухи в країні скористатися цим прогресом і рухатися вперед. замість застрягати у минулому».

  Інавгурація нового президента відбудеться 17 листопада. Тоді ж формально завершиться епоха Саакашвілі, а Грузія з президентської республіки перетвориться на парламентську. В нового голови держави буде менше повноважень, ніж у попередника. Він не формуватиме кабінет міністрів і не підписуватиме важливих міжнародних угод. Усе це - робитиме прем’єр-міністр. Однак, не Бідзіна Іванішвілі. Той, як і обіцяв - наприкінці листопада подає у відставку. Та спершу - і це вже без усіляких виборів - назве свого наступника.

  Ксенія Новікова, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Причини та винних у пожежі в Національному університеті біоресурсів шукатиме слідча комісія
  Наступний матеріал
  Дайджест міжнародних новин за 28 жовтня
  Теги: